Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie ukázala video ze zadržení studenta podezřelého z vraždy učitele

Česko

  11:02aktualizováno  13:24
Městské státní zastupitelství v Praze zahájilo trestní řízení ohledně čtvrtečního útoku v učilišti v Michli, po němž zemřel učitel. Z útoku mačetou je podle policie podezřelý devatenáctiletý žák učiliště. Předpokládaným motivem činu byl podle vyšetřovatelů spor mezi ním a pedagogem. Policie ukázala video ze zadržení podezřelého.

Podle Aleše Cimbaly, mluvčího Městského státního zastupitelství, které si v případu vyhradilo podávání informací, nyní nelze k případu poskytnout bližší informace.

„S ohledem na krátkou dobu od zahájení trestního řízení nedisponuji informacemi, které by bylo možné uveřejnit,“ uvedl Cimbala. Informace podle něj bude možné poskytnout zřejmě až během víkendu. Nesdělil, zda policie v případu někoho obvinila.

Pachatel zaútočil na učitele ve čtvrtek před polednem ve čtvrtém patře budovy školy v jeho kabinetu. Pedagog napadený mačetou přes snahu přivolaných záchranářů zraněním na místě podlehl. Útočník z místa utekl. Policisté následně v Dolních Břežanech v okrese Praha-západ zatkli devatenáctiletého žáka školy, kterého z vraždy podezírají.

Studenti zapalují svíčky u vchodu školy, kde včera jiný student zabil mačetou učitele. (1.dubna 2022)

Učiliště po tragédii navštívil ministr školství Petr Gazdík. Potvrdil, že podezřelým z útoku je žák školy. Vyjádřil také upřímnou soustrast všem pozůstalým.

Střední odborné učiliště v Ohradní ulici v Praze 4 vyhlásilo na pátek volno. Ředitel školy Karel Dvořák na stránkách učiliště uvedl, že s žákem nikdy nebyly problémy a ze strany školy nebyly porušeny žádné bezpečnostní předpisy.

Útoky ve školách v Česku nejsou časté. Například v roce 2014 v budově střední školy ve Žďáru nad Sázavou ubodala šestadvacetiletá žena studenta a další tři lidi zranila. V dubnu 2015 státní zástupce trestní stíhání ženy pro nepříčetnost zastavil. Byla umístěna do detenčního ústavu, podle znalců trpí schizofrenií.

O deset let dříve zase student učiliště ve Svitavách vážně pobodal svého pedagoga. Ten po převozu do nemocnice zemřel. Krajský soud v Hradci Králové odsoudil sedmnáctiletého učně za vraždu k devíti letům vězení.

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat