Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vstupenek se zatím prodala jen polovina

Česko

PRAHA Mohla to být oslava vzkříšených nadějí na postup, veselá tečka za komplikovanou kvalifikací, jenže nebude.

Fotbalovou reprezentaci čeká zítra poslední kvalifikační utkání se Severním Irskem a vzhledem k bezvýchodné situaci hrozí, že Eden zůstane poloprázdný.

„Obavy jsou. Očekáváme, že zájem fanoušků bude nižší, než kdybychom byli stále ve hře. Ale snad to fanoušky neodradí.“ přiznává obavy tiskový mluvčí týmu Petr Svěcený.

Sobotní utkání s Polskem sledovalo na Letné pouhých 14 tisíc fanoušků, jenže zítra může být návštěva ještě horší. Vždyť vývoj ve skupině učinil z utkání v podstatě pouhou formalitu.

„To není pravda. Hrajeme o svou čest, ale i o koeficient. Hrajeme o fanoušky, o český fotbal. Aby nás fanoušci vnímali pozitivně,“ neztrácí motivaci záložník Tomáš Hübschmann.

Fanoušci to tak ale zřejmě nevidí. Dosud je prodána polovina vstupenek, tedy zhruba 10 tisíc. „Kdyby přišlo nakonec tak 15 tisíc fanoušků, bylo by to dobré,“ přeje si Svěcený.

Vstupenky v cenách 650 a tisíc korun budou na rozdíl od utkání s Polskem v prodeji i v den utkání. Žádné zlevňování ale svaz na poslední chvíli nechystá. „Je to složité. Nemůžeme znevýhodňovat ty, co si lístky už koupili,“ krčí rameny Svěcený.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...