Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vstupenky na atletické MS rychle mizí

Česko

Atletické MS začíná za 3 dny

BERLÍN Organizátoři atletického mistrovství světa jsou blízko naplnění svého toužebného cíle -vyprodat Olympijský stadion v Berlíně.

Dosud se na šampionát, který začne již tuto sobotu, prodalo 310 tisíc vstupenek z celkového počtu půl milionu, který byl dán do prodeje. Předposlední den mistrovství je dokonce již vyprodán. I proto organizátoři věří, že bude hlediště zcela zaplněné i ve zbývajících dnech.

„Jsme na dobré cestě svůj cíl naplnit. Chceme, aby byl šampionát vyprodaný,“ uvedl šéf marketingu Mark Mronz.

Naposledy bylo vyprodáno na OH v Mnichově „Od olympiády v roce 1972 v Mnichově se žádnému německému městu nepovedlo na jedinou akci prodat půl milionu vstupenek. Nám se to ale povede,“ dodal předseda organizační komise Frank Hensel.

Stadion v Berlíně pojme při atletických soutěžích 64 tisíc návštěvníků. Do volného prodeje však jde jen 54 tisíc vstupenek, zbývajících deset tisíc je určeno pro VIP hosty.

Permanentky i za dva miliony Cena se pohybuje od 20 do 135 eur za denní vstupenku a od 350 do 960 eur za permanentku. Nejdražší lóže pro 20 lidí pak vyjde na 80 tisíc eur (více než dva miliony korun).

Organizátoři počítají s tím, že ze vstupného dostanou okolo 15 milionů eur, tedy zhruba třetinu z celkového rozpočtu šampionátu ve výši 44 milionů eur (asi 1,13 miliardy korun).

Na minulém atletickém mistrovství v japonské Ósace se předloni prodalo 255 tisíc vstupenek.

Šampionát v Berlíně začne v sobotu 15. srpna a potrvá do 23. srpna.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!
SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!

Postelové hrátky už nemusí být nudné nebo stereotypní. Chce to trochu jiskru. Jak ji zažehnout? Vyhrajte vibrátor We-Vibe nebo Womanizer v hodnotě...