30. března 2015 20:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy dne podle editora: dojatí dragouni, VIP sex, Zemanova pravda a Superčeši

Lidé se přišli podívat na americké vojáky a pořídit si s nimi fotku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé se přišli podívat na americké vojáky a pořídit si s nimi fotku. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Měli jste přes den jiné starosti, než brouzdat po internetu a hledat zprávy, které mění životy? Tak se v klidu posaďte a nechte se provést jejich výběrem...

Michaláková vs. Barnevernet

Nekonečné (a médii hodně sledované) sáze rodiny Michalákových se na serveru Lidovky.cz velmi poctivě věnuje Hana Mazancová. Nyní se jí podařilo exkluzivně získat dokumenty, které ilustrují, v jakém duchu probíhají setkání Evy Michalákové s norským sociálním úřadem Barnevernet.

Nechceme předložená fakta nijak komentovat, ani soudit, na čí straně je pravda. Zápis z tříhodinové schůzky v norském městě Nedre Eiker však zdařile dokumentuje neprůstřelnost tamních úředníků.

VIP nevěstinec pod Hradem

Pikantní příběh popsal jinak trochu zakřiknutě působící redaktor Jakub Zelenka. Vydal se po stopách pražského VIP nevěstince, jehož podnikání před několika dny rozbili detektivové. Kromě kulisy Pražského hradu při milostných radovánkách nabízel dobře utajený dům neřesti také kamery na pokojích. Tvrdí to alespoň blogger(ka), který servíruje čtenářům pikantní detaily ze zákulisí nejstaršího řemesla.

Jakub kolem místa činu vyzpovídal řadu lidí, kteří o nevěstinci sice věděli, ale nechtěli to křičet do světa. Jeho zjištění nakonec prověří i policie.

Vrchol kariéry, píší Američané

Americký vojenský časopis Pruhy a hvězdy si všiml vřelého přijetí Dragounské jízdy v Česku. Dopisovatele to překvapilo, protože před příjezdem konvoje sledoval v Česku - převážně na sociálních sítích - „rojení odpůrců“ v Praze a okolí.

Vojáky amerického konvoje jedoucího z Vyškova do Prahy přišly při technické...
Podle policistů muž s americkou vlajkou a hákovým křížem nespáchal trestný čin....

Jistý desátník Miller komentoval českou anabázi amerického konvoje slovy: „Bylo to úžasné, pravděpodobně to je vrchol mé dosavadní vojenské kariéry.“ Soudě podle selfíček Čechů s US Army, které zaplavily internet, užíváme si přítomnost amerických vojáků i my. Třeba v Náchodě se dragouni dočkali i dárků, dostali 400 lahví místního piva. To je pak pochopitelné, že se jím tady líbí. (VÍCE ČTĚTE ZDE.)

Měl raději mlčet?

Prezident Miloš Zeman se nezapomněl vyjádřit ke šťastnému konci Hany a Antonie, Češek po dvou letech propuštěných z pákistánského zajetí. Nechce se s nimi setkat, udělaly prý hloupost a rodiče by je měli ohnout přes koleno. No, nechme stranou, jestli Hana a Antonie po dvou letech nepředstavitelných útrap vůbec stojí o setkání se Zemanem. Na sítích to Zeman schytal, slovy „humus“ či „prase“ diskutéři rozhodně nešetřili.

Komentátor LN Petr Kamberský nabízí trochu jiný pohled na věc v textu „Na Hrad nepatří cestovatelky, ale hrdinové. Chválím Zemana“. Ano, ten Kamberský, který o Zemanovi mimo jiné psal takto: Zeman, ryzlink a benzín za sedmnáct, Zeman není zlý, jen mimo hranice či Miloš Zeman - státní rezident.

Špičkoví Češi

Jsem rád, že se nám podařilo dotáhnout do finále - tedy k prvnímu dílu - nový seriál: Češi úspěšní v zahraničí. Snažili jsme se najít krajany, o kterých se v Česku až tak moc neví, ale jejich cesta (mnohdy nejen pracovní) je inspirativní. Zkrátka, i Češi se umějí prosadit ve světě. „Mám výhodu, že jako cizinka nemusím vždy hrát podle místních pravidel. Čas od času se mohu spolehnout na nekonformní přístup s tím, že nejsem Italka a přináším do diskuzí a pracovních situací jiný úhel pohledu,“ říká v prvním dílu Jana Uhláriková, která se stará o reklamu Heinekenu.

Jak se ukázalo při přípravě seriálu, není problém najít ve světě úspěšné Čechy, ale občas je složité sehnat souhlas jejich zaměstnavatele k tomu, aby mohli na dotazy odpovědět.

A co dál...

Důležité je také připomenout, že pražská primátorka Adriana Krnáčová předvedla další přešlap. Celkem hlasité volání po jejím konci po „právnické story“ ještě zesílila. Zajímavé bude sledovat, jestli a případně jak dlouho ještě Krnáčová vydrží v čele hlavního města.

Lidové noviny přinesly nové detaily do osvobození Hany a Antonie z pákistánského zajetí. Výraznou stopu v dlouho připravované akci podle zjištění Břetislava Turečka zanechal vlivný emirát Katar. Část textu si můžete přečíst ZDE, celou verzi najdete v digitálním vydání LN ZDE.

Martin Samek

Autor

Martin Samekmartin.samek@lidovky.czČlánky

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.