Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Při výbuchu v Kroměříži byl doma jen kocour, přežil zavřený na záchodě

Česko

  9:53aktualizováno  11:17
Jedním z bytů v centru Kroměříže otřásl krátce před půl devátou výbuch. Událost se obešla bez zranění, pravděpodobnou příčinou je nejspíš únik plynu. Výbuch vyšetřují kriminalisté.

Neštěstí se stalo v bytovém domě na Vodní ulici. Místo bylo několik hodin uzavřené policejními páskami, nyní už je průchozí.

„Pravděpodobnou verzí je, že v bytě docházelo k úniku plynu a to bylo důvodem výbuchu,“ řekla policejní mluvčí Barbora Balášová. „Kriminalisté věc předběžně kvalifikovali jako obecné ohrožení z nedbalosti,“ dodala.

Hasiči na místo vyslali čtyři profesionální a dobrovolné jednotky. „V době výbuchu nebyla v bytě žádná osoba. Jen kocour, který přežil díky tomu, že byl zavřený na záchodě,“ uvedl na sociální síti mluvčí hasičů Roman Žemlička. Exploze podle něj poškodila okna. „Střepy skla naštěstí nikoho z kolemjdoucích osob nezranily. Stavba nenese stopy poškození,“ doplnil Žemlička.

U události zasahovaly všechny složky záchranného systému. „Obešla se bez zranění,“ potvrdil mluvčí krajských záchranářů Jakub Omelka.

Ti na místě zůstali po dobu, než plynaři zkontrolovali dům. „Sanitní vůz poskytl zázemí několika lidem z okolních bytů, kteří museli z důvodu bezpečnosti na čas opustit své domovy,“ dodal Omelka.

„Okolnostmi exploze se dál zabývají kriminalisté, kteří společně s vyšetřovatelem hasičů zůstávají na místě,“ řekla Balášová.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat