Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výbuch generátoru ve Vřesové zabil člověka

Česko

VŘESOVÁ Jednoho mrtvého muže a tři zraněné si vyžádal noční požár v areálu palivového kombinátu Sokolovské uhelné ve Vřesové na Sokolovsku. V areálu vybouchl a následně začal hořet generátor, informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů, kterým se požár podařilo zlikvidovat asi za hodinu. „Obyvatele v okolí nebylo třeba informovat, protože jim nebezpečí nehrozilo,“ doplnil Kasal.

Výbuch nastal ve středu před půlnocí. „Chytilo to tak nešťastným způsobem, že to jeden člověk nepřežil. Jeho zranění byla neslučitelná se životem. Ti další tři, které to zasáhlo, byli na pozorování, jeden už je dokonce doma,“ řekl mluvčí Sokolovské uhelné Josef Michalský. Příčiny požáru zjišťuje havarijní komise.

Podle mluvčího záchranné služby Lukáše Hutty bylo muži, který výbuch nepřežil, 56 let. Další dva lidé se nadýchali kouře, jeden měl popáleniny na předloktí.

Podle mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Zdeňky Markové je stav všech tří zraněných pacientů dobrý. Po výbuchu byli převezeni do sokolovské nemocnice. „Jednalo se o dva muže, kteří se nadýchali kouře, a proto byli přijati na interní oddělení. V odpoledních hodinách byli propuštěni v dobrém stavu. Třetí muž utrpěl popáleninu ruky a byl ošetřen na chirurgické ambulanci. Hospitalizace nebyla nutná,“ popsala stav zraněných Marková.

I když vážnější havárie nejsou v palivovém kombinátu ve Vřesové časté, občas k nim dochází. Naposledy 4. července letošního roku unikl čpavek z cisterny. Asi 19 tun uniklé chemikálie se ale podařilo zadržet v jímkách kombinátu a nikdo nebyl při havárii zraněn.

V roce 2007 ve Vřesové vybuchl a následně unikl asi kubík čpavku. Tehdy byli dva lidé vážně zraněni. S popáleninami byli převezeni do nemocnice.

***

„Obyvatele v okolí nebylo třeba informovat, protože jim nebezpečí nehrozilo.“

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...