Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Varování před lijáky: severovýchod země spláchnou velmi vydatné deště. Stupeň ohrožení je vysoký

Silné přívalové deště způsobily záplavy i v horním Bavorsku. Zvláště zasažené je město Berchtesgaden a jeho okolí. (17. července 2021) foto: AP

Velmi vydatné deště zasáhnou v úterý severovýchodní část republiky. Vysoký stupeň ohrožení platí podle meteorologů pro Liberecký, Královéhradecký, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.
  11:19aktualizováno  12:00

Od půlnoci na úterý do půlnoci na středu bude platit výstraha před velmi vydatnými dešti. Vysoký stupeň nebezpečí se bude týkat Libereckého kraje (Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Tanvald), Královéhradeckého kraje (Trutnov, Vrchlabí), Olomouckého kraje (Jeseník) a Moravskoslezského kraje (Bruntál, Krnov).

Hrozí riziko podmáčení a následných sesuvů, snížení stability stromů v podmáčené půdě a také zvýšený odtok vody z krajiny, průtoky vody přes komunikace či zanesení komunikací unášeným materiálem.

Vysoký stupeň nebezpečí platí také pro Moravskoslezský kraj (Frýdek-Místek, Jablunkov, Třinec). Výstraha platí od šesté hodiny ranní v úterý do středečního poledne, upřesnil Český hydrometerologický ústav (ČHMÚ). 

Vydatné deště s nízkým stupněm nebezpečí se pak budou vyskytovat na většině území České republiky.

Řidiči dostali varování, že hrozí snížená viditelnost a je riziko aquaplaningu. Nemá se vjíždět do proudící vody a zatopených míst.

Radarový snímek srážek

Aktuální radarový snímek srážek nad Českou republikou. Více na Pocasi.iDNES.cz

Autoři: ,

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Manažer/ka péče o zákazníky

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Mohlo by vás zajímat