Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Vyhráváme. Vrátil se Řepka

PRAHA Přišel, viděl, zařídil. Čtvrteční výhru fotbalové Sparty 3:2 v Toulouse v Poháru UEFA zrežíroval záložník Pavel Horváth. Stačilo mu pětadvacet minut: po příchodu na hřiště v 67. minutě připravil Kiselovi oba góly. Návrat po operaci třísel si nemohl vysnít lépe.

„Docela se mi to povedlo. Hlavní ale je, že jsme se udrželi ve hře o postup,“ řekl včera Horváth v pražské restauraci Olympia, kde podpisem stvrdil spolupráci s Akademií fotbalových trenérů.

* Co rozhodlo o výhře v Toulouse?

Že jsme byli z minima šancí hodně efektivní. Po smolném zápase s Curychem jsme si to ve Francii pořádně vynahradili.

* Na čí úkor povede cesta ze skupiny?

Těžko říct. Musíme udělat určitě čtyři body. Věřím, že tři získáme doma se Spartakem Moskva a jeden v Leverkusenu.

* Je krize Sparty definitivně pryč?

Byli bychom rádi. Výhra v Toulouse nám pomůže, ukázala nám, že hrát umíme a že když budeme makat, výsledky přijdou.

* Proč jste začali vyhrávat?

Předtím nehrál Tomáš Řepka.

* Ale ani Pavel Horváth...

Ne, ne. Po zápase jsme se o tom bavili v kabině, že začal hrát „Řepa“ a jde to. Nesnižuji kluky, kteří hrají v obraně, ale všichni cítí, že když je Tomáš na hřišti, jistota vzadu je větší. I když jsme v Toulouse dostali dva góly, pocit zkušenosti a jistoty tam byl.

* Doporučil byste Řepku do reprezentace?

Výkonama by se tam neztratil. Ale nevím, jestli by o to ještě stál.

* Zažil jste parádní návrat. Jak jste se cítil?

Těší mě, že jsem byl hodně produktivní. Ale fyzicky to nebylo nic výrazného, od operace mám pořád zdravotní problémy. Doufám, že to v reprezentační pauze konečně doléčím.

* Šel jste tedy do utkání s rizikem?

Myslím, že se nic zhoršit nemůže. Stav ale není úplně stoprocentní, nečekal jsem, že po operaci přijdou komplikace.

* Jaké?

Zánět v oblasti třísel.

* Omezuje vás to při hře?

Mám šuspytel (pozn. - suspenzor), to je jediné omezení. Až doteď jsem s ním hrál jen hokej, nyní s ním trénuju a hraju ligu. Je to trochu divný, pohyb na ledě je přece jen odlišný. Ale má to i výhody -ve zdi mi stačí chránit si obličej.

* V poslední době se na Letné rozhořel spor mezi klubem a fanoušky. Ti dokonce sáhli k výhrůžkám hráčům. Co říkáte k jejich akcím?

Je nesmyslný boj. Pro nás hráče to není příjemné, nevidím jediný důvod, proč to všechno dělají.