Středa 21. října 2020svátek má Brigita 15 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Výnosná opozice. Šéf pražské ČSSD Hulinský si vydělal 19 milionů

Šéf pražské ČSSD Petr Hulinský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf pražské ČSSD Petr Hulinský. | foto: ČTK

PRAHA Šéf pražské ČSSD Petr Hulinský si v posledních třech letech vydělal v městských firmách minimálně 18,9 milionu korun. Rekordní příjmy přinesly Hulinskému především tantiémy v Pražské teplárenské, kde je předsedou představenstva. Další miliony získal z Pražské energetiky a její dceřiné společnosti PRE Distribuce.

Informaci přinesly Hospodářské noviny (HN), které se k Hulinského celkovým přivýdělkům dopracovaly při pátrání po motivech, které vedly jeho stranického kolegu Miroslava Pocheho ke skrytému sponzoringu vlastní strany.

Čtěte více

Výši částky ale Hulinský popírá. Bylo to prý za tři roky zhruba deset milionů a po zdanění 7,5 milionu. "Většinu z těch částek dávám na dobročinnost a svého platu jsem se vzdal," zdůraznil. Jako příklad uvedl letošní milion korun, který věnoval Paralympijskému výboru.

Peníze dejte na doboročinné účely, vyzval pražské straníky Sobotka
Odměny za členství v dozorčích a správních radách vyvolaly zájem médií po aféře místopředsedy pražské ČSSD a jednoho z pražských volebních lídrů Miroslava Pocheho, který svoji odměnu věnoval straně tak, že ji rozepsal na své spolustraníky, aby se jeho jméno neobjevilo v účetnictví. Ti je vykázali jako členské příspěvky.

Pocheho stála aféra všechny stranické funkce a po volbách zřejmě i odchod z politiky.

Šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka vyzval pražské zastupitele za ČSSD, aby odměny za členství v dozorčích a správních radách podniků, v nichž má podíl Praha, poskytli na veřejně prospěšné účely. Považoval by to za slušnost vůči voličům, kteří se chystají jít k volbám s nadějí, že volby zlepší správu veřejných záležitostí, uvedl Sobotka ve svém stanovisku.

Já bral statisíce, podivil se Paroubek
"Nemám s tím žádný problém," prohlásil Hulinský s tím, že vždycky dával část svých příjmů na dobročinnost.

Nad výší Hulinského výdělku se pozastavil bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek, který na pražském magistrátu působil na přelomu tisíciletí. "Zdá se mi to být přehnané. Když jsem dělal prvního náměstka primátora, bral jsem částky v řádech statisíců," reagoval Paroubek.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Testování s Hami: Rozdáváme 80 batolecích mlék s výbornou chutí
Testování s Hami: Rozdáváme 80 batolecích mlék s výbornou chutí

Batolecí mléka Hami pro děti od ukončeného 12. a 24. měsíce obsahují potřebné živiny, jsou obohaceny o důležité vitamíny a minerální látky a...