12. října 2010 12:50, aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Výnosná opozice. Šéf pražské ČSSD Hulinský si vydělal 19 milionů

Šéf pražské ČSSD Petr Hulinský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf pražské ČSSD Petr Hulinský. | foto: ČTK

PRAHA Šéf pražské ČSSD Petr Hulinský si v posledních třech letech vydělal v městských firmách minimálně 18,9 milionu korun. Rekordní příjmy přinesly Hulinskému především tantiémy v Pražské teplárenské, kde je předsedou představenstva. Další miliony získal z Pražské energetiky a její dceřiné společnosti PRE Distribuce.

Informaci přinesly Hospodářské noviny (HN), které se k Hulinského celkovým přivýdělkům dopracovaly při pátrání po motivech, které vedly jeho stranického kolegu Miroslava Pocheho ke skrytému sponzoringu vlastní strany.

Čtěte více

Výši částky ale Hulinský popírá. Bylo to prý za tři roky zhruba deset milionů a po zdanění 7,5 milionu. "Většinu z těch částek dávám na dobročinnost a svého platu jsem se vzdal," zdůraznil. Jako příklad uvedl letošní milion korun, který věnoval Paralympijskému výboru.

Peníze dejte na doboročinné účely, vyzval pražské straníky Sobotka
Odměny za členství v dozorčích a správních radách vyvolaly zájem médií po aféře místopředsedy pražské ČSSD a jednoho z pražských volebních lídrů Miroslava Pocheho, který svoji odměnu věnoval straně tak, že ji rozepsal na své spolustraníky, aby se jeho jméno neobjevilo v účetnictví. Ti je vykázali jako členské příspěvky.

Pocheho stála aféra všechny stranické funkce a po volbách zřejmě i odchod z politiky.

Šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka vyzval pražské zastupitele za ČSSD, aby odměny za členství v dozorčích a správních radách podniků, v nichž má podíl Praha, poskytli na veřejně prospěšné účely. Považoval by to za slušnost vůči voličům, kteří se chystají jít k volbám s nadějí, že volby zlepší správu veřejných záležitostí, uvedl Sobotka ve svém stanovisku.

Já bral statisíce, podivil se Paroubek
"Nemám s tím žádný problém," prohlásil Hulinský s tím, že vždycky dával část svých příjmů na dobročinnost.

Nad výší Hulinského výdělku se pozastavil bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek, který na pražském magistrátu působil na přelomu tisíciletí. "Zdá se mi to být přehnané. Když jsem dělal prvního náměstka primátora, bral jsem částky v řádech statisíců," reagoval Paroubek.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!