Středa 12. května 2021svátek má Pankrác 19 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Výpadek elektřiny uzavřel Strahovský tunel v Praze, provoz je již obnoven

Strahovský tunel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Strahovský tunel | foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha Zhruba 2,5 hodiny byl ve středu kolem poledne uzavřen Strahovský tunel v Praze kvůli výpadku elektrického proudu a řídicího systému. Do provozu se tunel vrátil kolem 13:30. Vyplývá to z vyjádření mluvčích Technické správy komunikací (TSK) Barbory Liškové a pražské policie Richarda Hrdiny. Během uzavírky se před tunelem tvořily kolony.

Tunel se uzavřel po 11:00, auta nemohla projet ani v jednom směru. Policie na webu uvedla, že příčinou byl výpadek řídicího systému tunelu včetně videodohledu. Lišková to potvrdila, řídicí systém podle ní rozhodil výpadek elektřiny způsobený závadou na jednom z rozvaděčů.

Během uzavírky byl ve směru ke Strahovskému tunelu pozastaven také vjezd do tunelu Mrázovka a regulovány vjezdy do tunelového komplexu Blanka.

Výpadky systémů v minulosti omezily provoz i v jiných pražských tunelech. Třeba v dubnu 2018 byl řadu hodin neprůjezdný tunel Blanka kvůli problémům na bezpečnostních zařízeních a kamerovém systému. Závady na kamerovém systému opakovaně uzavřely také tunely Cholupice a Lochkov na dálničním obchvatu Prahy.

Strahovský tunel spojuje Smíchov s pomezím Břevnova a Střešovic, pro auta se otevřel v prosinci 1997. Je součástí vnitřního městského okruhu, je dlouhý víc než dva kilometry. Tvoří ho dva samostatné tubusy, každý se dvěma jízdními pruhy. V případě nouze by měl posloužit také jako kryt pro až 15 000 lidí.

Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...