VÝROČÍ METROPOLE

Autor:

97 let

dnes uplyne od chvíle, kdy byly Husovice povýšeny na město, stalo se tak dva roky poté, co o to požádaly. Tato nynější brněnská čtvrť se společně s Královým Polem a dalšími obcemi stala v roce 1919 součástí Brna, které pomohly „počeštit“.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Vstoupit do diskuse
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.