Výročí týdne

PĚT LET OD OLYMPIJSKÝCH HER V TURÍNĚ

Jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili přivezli čeští sportovci z XX. zimní olympiády, která začala 10. února 2006 v italském Turíně. Nejcennější kov získala běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, která nenašla přemožitelku na třicetikilometrové trati volnou technikou. Kromě zlata Neumannová vybojovala také jednu ze dvou stříbrných medailí českého týmu. Na stupně vítězů se postavila po závodu ve skiatlonu na dvakrát 7,5 kilometru, v němž ji předstihla jen Kristina Šmigunová z Estonska.

Druhé stříbro získal v Turíně Lukáš Bauer, kterého na 15kilometrové trati předstihl shodou okolností rovněž estonský sportovec, Andrus Veerpalu.

O bronz se postarali čeští hokejisté, kteří v zápase o třetí místo porazili Rusko 3:0.