Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vždyť i to největší hovado má svůj strop

Česko

PRAHA Zatímco Ústavní soud včera rozhodoval o osudu reformy veřejných financí, pozadu nezůstali ani poslanci, kteří o reformě vášnivě diskutovali ve sněmovně.

Opozice se totiž při interpelacích ostře pustila do vlády. Premiér ji zkoušel hájit pomocí citátů ze Švejka. „Lékaři potvrzují, že mají více času na své pacienty, že pacienti přestali být ,Das ist eine Simulanten tschechische Bande‘, jako říkal nejmenovaný důstojník v Haškově knize Švejk,“ uvedl Topolánek.

Ostrý tón diskuse nabrala poté, co se do ní zapojil poslanec ČSSD David Rath.

„Použiji ještě dnes jednu citaci z písničky Dana Landy: ,Vždyť i to největší hovado má svůj strop,‘ vy ho nemáte,“ reagoval už podrážděný Topolánek na Ratha. Ten nezůstal pozadu a Topolánka označil za „absolutního krále hulvátů“.

Diskusi ale obohatil i spor o to, kdo podvádí při golfu. „Nejsem to já, o kom se vykládá, že podvádí u golfu, pane Davide Rathe,“ prohlásil Topolánek. „Nechtějte tady, abych vyprávěl příhody lidí o tom, jak vy hrajete golf,“ vracel mu Rath.

Diskuse dvou hráčů golfu ale zřejmě některé poslance po chvíli přestala bavit, například komunisté jako jeden muž opustili jednací sál. „Řečníci se od reformy dostali k osobním výpadům, které s původním tématem vůbec nesouvisejí. Prestiž Poslanecké sněmovny v posledních měsících poklesla na snad nejnižší hladinu v popřevratové historii,“ vysvětlil odchod šéf poslanců KSČM Pavel Kováčik.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat