Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z Budějovic utíkat nebudu

Česko

říká útočník Radek Duda, který chce jihočeským hokejistům pomoci z krize a zachránit je před baráží

PRAHA České Budějovice prožívají nepříjemné déjavu. Před pěti lety byli jihočeští hokejisté na chvostu tabulky, z krize se už nevyhrabali a po nepovedené baráži spadli z nejvyšší soutěže. Teď jsou českobudějovičtí znovu poslední. Vedení klubu sáhlo k personálním změnám, ale série prohraných zápasů se nepříjemně rozrůstá.

Týmu z kritické situace zatím nepomáhá ani forvard Radek Duda (29), od kterého si vedení Českých Budějovic před sezonou hodně slibovalo. „Jenže u nás nemůže být žádný hráč spokojený s tím, jakou práci odvádí,“ poznamenal Duda.

* LN Jaká je teď situace v Českých Budějovicích?

Nevím, co bych na to měl odpovědět. Všichni vidí, že výsledky jsou nepřesvědčivé a že jsme v krizi.

* LN Trenéra Ernesta Bokroše nahradil Jan Tlačil, klub už dále nepočítal ani s manažerem Jaromírem Látalem. Myslíte, že tyto personální změny pomůžou?

Těžko říct. Je to takové ošemetné téma. Třeba o Ernestovi se spekulovalo dlouho, to byla spíše otázka času, ale třeba vyhazov Jardy (Látala) pro mě byl šok.

* LN Není krize už v takovém stádiu, že čím víc se snažíte, tím méně vám to jde?

Nebudeme si nic nalhávat, jsme psychicky dole a je jen na nás, abychom se dostali nahoru. Trenéři ani nikdo jiný nám nemůže pomoct, každý hráč musí začít hledat chyby sám u sebe. Nesmíme panikařit a přemýšlet o kritickém scénáři.

* LN Kouč Tlačil tedy spíš pracuje na vašem sebevědomí, než aby dělal nějaké změny, že?

Nejde o to dobře potrénovat, úkolem trenérů teď bude zapracovat na nás psychologicky. Tohle je totiž už jen o psychice. Dá se říct, že jsme padli na úplné dno, a musíme se z něj odrazit.

* LN Je to o to těžší, že výsledky se nelepší?

Každý čekal od Budějovic jiný scénář, i my hráči jsme čekali, že budeme hrát nahoře. Negativ je moc, ale teď není ta vhodná chvíle říkat si, proč jsme dole, hledat chyby a viníky.

* LN Pod trenérem Bokrošem jste si v posledních zápasech moc nezahrál, trenér Tlačil na vás ale znovu spoléhá. Cítíte teď větší odhodlání týmu pomoci?

Je hrozně těžké, když nemáte důvěru delší dobu a pak ji dostanete a hrajete. To nic neznamená. Hráč už je tak trochu nalomený a nějaký čas pak trvá, než se dostane zpět do zajetých kolejí. U nás žádný hráč nemůže být spokojený s tím, jakou práci odvádí.

* LN Do týmu vás přivedl manažer Látal, ten je ale pryč. Cítíte se být v Českých Budějovicích nechtěný?

Slyším kritiky, kteří říkají, že nepředvádím takové výkony, jaké lidé očekávali. K bližšímu rozboru bych se nevyjadřoval, protože sezona je rozjetá a mohlo by to ovlivnit chod mužstva. Pokud ale chce tým hráče vyměnit, zbavit se ho, tak s tím hráč nic neudělá. Já ale nikdy neutekl a ani teď z Budějovic utíkat nebudu.

***

STATISTIKY ELH

Kanadské bodování:

1. Bednář (Slavia) 49 (15+34)

2. Vlasák (Plzeň) 47 (22+25)

3. Červenka (Slavia) 45 (24+21)

4. Straka (Plzeň) 39 (16+23)

5. Polanský (Třinec) 39 (15+24)

6. Peterek (Třinec) 38 (12+26)

7. Kumstát (Karlovy Vary) 37 (16+21)

8. Reichel (Litvínov) 37 (11+26)

9. D. Květoň (Třinec) 36 (16+20)

10. Patera (Kladno) 36 (13+23)

Střelci: 1. Červenka, D. Hruška (Slavia)

oba 24, 3. Vlasák 22, 4. Starý (Pardubice),

V. Hübl (Litvínov) oba 19, 6. Bělohlav (Kladno)

18.

Brankáři podle procenta úspěšnosti zákroků:

1. Sedláček (Zlín) 94,42, 2. Kopřiva

(Kladno) 93,79, 3. J. Hübl (Litvínov) 93,49,

4. Pinc (Vítkovice) 92,91, 5. Chábera (Mladá

Boleslav) 92,85.

Hráč týdne podle LN

Jaroslav BEDNÁŘ (Slavia)

Dvaatřicetiletý útočník úplně doléčil zranění mezižeberního svalu a znovu září v extralize. I díky němu Slavia vyhrála šest zápasů v řadě. Bednář si v posledních dvou zápasech připsal sedm bodů a dostal se do čela kanadského bodování.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...