Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Z Čech do Saska povede lepší silnice

Česko

MOST Opravy se dočká dosud velmi zanedbaná trasa do Saska. Stavbaři včera zahájili rekonstrukci silnice III. třídy k hraničnímu přechodu v Českém Jiřetíně na Mostecku. Na opravu komunikace v délce 1,7 kilometru, mostu a opěrných zdí koryta Flájského potoka Ústecký kraj vydá 1,12 milionu eur (asi 28,5 milionu korun), zakázku získala žatecká divize společnosti Silnice Group.

Kraj investici uhradí téměř výhradně z dotace EU z programu Cíl 3. Příspěvek činí 92 procent nákladů, tedy 1,033 milionu eur.

„Projekt je společný se saským zemským úřadem Landratsamt Mittelsachsen a zahrnuje opravu silnice a hraničního mostu i na německé straně hranice v obci Clausnitz. Zde si stavba vyžádá zhruba dva miliony eur (asi 50,9 milionu korun),“ řekl ředitel Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Vladimír Macholda. Termín dokončení prací je 30. září 2011, doplnil.

Hraniční přechod v Českém Jiřetíně funguje podle starostky Věry Ličkové od roku 1995 pro pěší. Od konce roku 2007 jej mohou využívat i řidiči, průjezd je povolen vozidlům do 3,5 tuny.

Ústecký kraj nechal opravit od roku 2004 zhruba 1000 kilometrů svých silnic druhé a třetí třídy za více než 3,5 miliardy korun. V letošním roce má na opravy komunikací zhruba miliardu.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....