Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Česko

Z nákazy koronavirem se vyléčil pátý člověk. Jde o pacienta z první vlny nemocných z Děčínska

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem - infekční oddělení. foto: Iveta LhotskáMAFRA

Praha/Ústí nad Labem - Z nákazy koronavirem se vyléčil pátý pacient, který byl hospitalizovaný v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Ředitelka hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková v sobotu řekla, že šlo o pacienta z první vlny nemocných z Děčínska. V Česku je zatím 925 potvrzených případů, nikdo zatím onemocnění COVID-19 nepodlehl. Testů bylo od propuknutí epidemie provedeno přes 13 700.
  13:50aktualizováno  14:32

„Je to první vlna nemocných, ale nepatří do toho rodinného výskytu. Byl sice také na lyžích v Itálii, ale jednalo se o jiný zájezd,“ doplnila hygienička. První tři případy nákazy způsobené novým typem koronaviru Česká republika ohlásila 1. března, byl mezi nimi i muž z Děčína, který byl na lyžích v Itálii. Onemocnění se poté prokázalo i v jeho okolí.

Vyléčení prvních tří lidí z Děčína oznámili lékaři v pondělí, v pátek se uzdravila žena z Frýdku-Místku. Několik pacientů zůstává ve velmi vážném stavu v nemocnicích v Praze a Brně. U pacienta ležícího v kritickém stavu s nemocí COVID-19 ve Všeobecné fakultní nemocnici budou moct lékaři použít experimentální lék Remdesivir. Nemocnice ho ale zatím z USA neobdržela.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!