12. června 2019 11:33, aktualizováno  11:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve Všetatech hořela lokomotiva rychlíku. Provoz na trati do Ústí nad Labem byl hodinu zastaven

Hasiči. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči. (Ilustrační foto.) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Všetaty (Mělnicko) Na nádraží ve Všetatech na Mělnicku hořela lokomotiva rychlíku jedoucího z Kolína do Ústí nad Labem. Nikdo se nezranil, provoz na trati spojující Lysou nad Labem s Ústím byl v úseku mezi Mělníkem a Starou Boleslaví více než hodinu zastaven, řekli ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal a Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.

Požár byl na tísňovou linku 112 ohlášen krátce po 10:00, na místo vyjeli policisté a hasiči. Kvůli bezpečnosti zasahujících hasičů musela být vypnuta elektřina v trolejích, a to v obou směrech trati.

Kvůli vypnutým trolejím musel být přerušen provoz vlaků. Dle informací na webu Českých drah byl provoz obnoven v 11:10 a nyní se stabilizuje. Například osobní vlak 6408 odjel ze stanice Stará Boleslav se zpožděním 43 minut.

„Hasiči zasahovali pomocí přenosných hasicích přístrojů. Oznamovatel uvedl, že stoupá černý dým z motorového prostoru elektrické lokomotivy,“ řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu zhruba čtvrt hodiny po svém příjezdu, velení si následně převzali drážní hasiči. Příčina vzniku požáru zatím není známá.

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.