20. června 2018 20:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na nádraží v Berouně hoří lokomotiva, elektrické vlaky neprojedou

Hasiči zasahují u požáru elektrické lokomotivy v Berouně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči zasahují u požáru elektrické lokomotivy v Berouně. | foto: ČTK

BEROUN Na nádraží v Berouně hořela elektrická lokomotiva, která táhla rychlík z Prahy do Chebu. Hořet začalo ve strojovně, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Elektrické vlaky nemohou nádražím projíždět. Při požáru se nikdo nezranil.

Na místo vyrazily dvě jednotky hasičů. Hasiči měli k dispozici také kontejner se speciálními hasidly určený pro hašení zařízení pod napětím. Prvotní zásah byl kvůli elektřině podle Gabriela veden plynným hasivem, tedy oxidem uhličitým. „Jedním proudem jsme následně ochlazovali rozvodnou skříň, protože bylo potvrzeno, že lokomotiva je již bez napětí,“ řekl Gabriel. Místo pak převzali drážní hasiči, kteří se na zásahy na železnici specializují.

Kvůli požáru musela být přerušena dodávka elektrické energie do trolejí. Některé spoje proto byly odřeknuty, jiné poveze motorová lokomotiva. Vlaky nabírají zpoždění desítky minut.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!