Pondělí 6. prosince 2021, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za Čerepanova bude pykat vedení Omsku

Česko

MOSKVA Disciplinární komise Kontinentální hokejové ligy doporučila pozastavit činnost vedení a lékařům klubu Avangard Omsk v souvislosti s vyšetřováním smrti útočníka Alexeje Čerepanova. Z pondělní zprávy vyšetřovací komise vyplynulo, že devatenáctiletý hokejista před smrtí dopoval. Navíc se bezprostředně po jeho náhlém úmrtí během zápasu s Viťazem Čechov ukázalo, že trpěl vážnou chorobou srdce.

„Disciplinární komise mě požádala, abych ze své pozice prezidenta KHL zaslal dopis omskému gubernátorovi, aby až do konce projednávání případu postavil mimo službu generálního manažera Avangardu Anatolije Bardina a prezidenta klubu Konstantina Potapova,“ citovala agentura Interfax prezidenta KHL Alexandra Medveděva.

Disciplinární komise se bude novými zjištěními ze zprávy prokuratury zabývat 5. ledna. Očekává se, že verdikt vynese 15. ledna. Velký talent ruského a světového hokeje Čerepanov zemřel 13. října krátce poté, co zkolaboval v závěru utkání na ledě Čechova. Na rozdíl od původního zjištění antidopingové agentury nyní ruská federální vyšetřovací komise po novém zkoumání uvedla, že spoluhráč českých útočníků Jágra, Klepiše a Rosy měl v krvi a moči stopy zakázané látky.

Podle oficiálního prohlášení na webu KHL šlo o látku kordiamin, jenž se do Čerepanovova těla dostal tři hodiny před zápasem. Tento lék, užívaný při potížích se srdcem a dýchacími orgány, je na seznamu zakázaných látek antidopingové agentury.

Lékařské kontroly u devatenáctiletého Čerepanova neodhalily, že trpěl onemocněním, kvůli němuž neproudilo do srdce dostatečné množství krve. V takovém stavu neměl vůbec vrcholově sportovat a podle komise by za jeho smrt mohli nést trestní odpovědnost i lékaři Avangardu.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...