15. března 2012 8:31, aktualizováno  11:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Věřitelé stáhli exekuci na dům rodiny popálené Natálky

Popálená tříletá Natálka s maminkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Popálená tříletá Natálka s maminkou. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

OSTRAVA Exekuce na dům ve Vítkově, v němž žila rodina popálené Natálky, bude zastavena. Rodina se dohodla na splátkovém kalendáři, uvedl server Týden.cz. Exekuci původně způsobil zhruba třítisícový dluh za telefon.

Matka Natálky Anna Siváková před lety uvěřila dealerům, že telefon dostane zadarmo, dluh pak navýšily náklady na exekutory a částka se vyšplhala na víc než 20 000 korun. V katastru se pak objevila zpráva, že na dům v Budišově nad Budišovkou na Opavsku, kde nyní rodina žije, je uvalena exekuce.

ČTĚTE TAKÉ:

"Přišli k nám domů a nabízeli telefony zadarmo. Ty telefony kvůli špatnému pokrytí ani nefungovaly," popsala Radiožurnálu Siváková. Původní smlouvu s dealery ale nemůže najít. Odhaduje, že se to stalo asi před sedmi lety. "Ta exekuce se prostě zaplatit musí," dodala Siváková.

Siváková dluží kolem 24 tisíc

Rodině nyní pomáhá s rozkrytím problému Helena Jedináková ze sdružení Vzájemné soužití. "Dlužnou částku Anně Sivákové vypočítali kolem 24 000. Je tam totiž odměna exekutora, náklady, úroky," uvedla pro Český rozhlas Jedináková. Rodina už si domlouvá splátkový kalendář.

Na domek romské rodiny ve Vítkově na Opavsku žháři zaútočili v dubnu 2009, do domu vhodili tři zápalné láhve. Při požáru byli zraněni tři lidé, nejvážněji tehdy ani ne dvouletá Natálie, která utrpěla rozsáhlé popáleniny druhého a třetího stupně na 80 procentech těla. Z pokusu o rasově motivovanou vraždu byla obžalována čtveřice pravicových extremistů.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Pachatele v březnu 2011 soud poslal na 20 až 22 let do vězení a verdikt potvrdil loni v prosinci Nejvyšší soud.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.