12. dubna 2017 14:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za vraždu těhotné na Brněnsku přidal vrchní soud muži tři roky. Dostal 23 let

Soud s Pavlem Radziszewskim | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soud s Pavlem Radziszewskim | foto: Marie Stránská, MAFRA

OLOMOUC Olomoucký vrchní soud ve středu uložil osmatřicetiletému Pavlu Radziszewskému výjimečný trest 23 let za vraždu těhotné přítelkyně v Kalech na Brněnsku. Uložení výjimečného trestu žádala v odvolání obžaloba, soud jí vyhověl mimo jiné kvůli závažnosti trestného činu.

Muž podle rozsudku ženu doma svázal a ucpal jí ústa, zemřela po několika hodinách. Podle soudu šlo o trýznivý způsob vraždy. Původní trest, který mu uložil brněnský krajský soud, mu soudci zpřísnili o tři roky.

Tragédie se odehrála v dubnu 2015. Podle obžaloby muž ženu ve 23. týdnu těhotenství svázal a opakovaně ji tři hodiny dusil rukama, lůžkovinami, poté i potravinářskou fólií. Při tom ji „vyslýchal“, například kvůli domnělé nevěře. Znalci se přiklánějí k tomu, že bezprostřední příčinou smrti bylo vdechnutí smotku fólie napěchovaného do úst. Mrtvou ženu Radziszewski nechal na posteli a poté tělo uložil do objemného vaku. Její smrt sám oznámil policii za několik dní.

Radziszewski před soudem tvrdil, že o vraždu nešlo. Muž přiznal, že ženu svázal. Bylo to prý kvůli tomu, že v minulosti pouštěla do domu jiné muže. Ústa jí posléze ucpal kvůli tomu, že se mu i spoutaná vysmívala. Obžalovaný tvrdil, že žena zpočátku se svázáním souhlasila, bylo to prý u nich doma normální. Muž, který užíval pervitin, je podle znalců i svědeckých výpovědí chorobně žárlivý.

Jeho obhajobu soud zamítl, podle nich jde o trestný čin vraždy spáchané v nepřímém úmyslu.

ČTK
V. Grycz Jasný provaz. 14:58 12.4.2017

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz