12. března 2018 18:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Začátek týdne naladí na jarní teploty, v neděli klesnou k mínus 7 a bude sněžit

Sníh - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sníh - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Převážně oblačno, místy sněhové přeháňky a noční teploty i pod nulou, takové vyhlídky na počasí v následujících dnech uvádí Český hydrometeorologický ústav. Ve dne se na začátku týdne dočkáme i +13 °C, o víkendu se značně ochladí.

Během úterního dne bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. „Na horách až zataženo, přeháňky četnější, v Čechách nad 1000 m. Večer od západu nad 800 m přeháňky sněhové,“ uvádí ČHMÚ. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, na západě Čech místy kolem 7 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C.

Středa přinese oblačno až zataženo a přeháňky hlavně na severu země, nad 600 m smíšené nebo sněhové. Večer bude polojasno, přeháňky ojediněle. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10°C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s bude slábnout.

Čtvrtek bude polojasný až oblačný, na severovýchodě zpočátku zatažený. Přeháňky se objeví ojediněle, nad 800 m je možnost sněhových. „Později večer od jihozápadu bude přibývat oblačnosti. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Slabý, postupně mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s,“ udává ČHMÚ. 

Pátek se vyznačí oblačností, místy polojasnou oblohou. Od jihozápadu na většině území občas déšť, nad 1000 m přechodně srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při malé oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný jihovýchodní, postupně severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

V sobotu bude zataženo až oblačno, místy déšť. Od severu se postupně nad 400 m objeví i sněžení. Podle ČHMÚ se očekávají nejnižší noční teploty +3 až -1 °C a nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na severovýchodě kolem 0 °C, od severu se má ochlazovat. 

Vyhlídky na neděli až úterý jsou zatažené a oblačné se sněžením jen místy. Nejnižší noční teploty mohou klesnout až k -7 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +2 °C, postupně až +5 °C.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz