Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Začíná týden vinařských soutěží

Česko

KRONIKA VÍNA

Výsledky XII. ročníku soutěže TOP 77 nejlepších vín České republiky a IX. ročníku Top design vín ČR zůstanou tajemstvím už jen několik hodin. Jedná se o jednu z největších tuzemských tradičních soutěží, které se pravidelně zúčastňuje více než 150 výrobců. Produkty hodnotí pouze nezávislí porotci, jako jsou sommeliéři, majitelé vinoték a podobně, nikoli vinaři. Letos bylo ohodnoceno celkem sedm vín jako mimořádných.

Ve středu mohou milovníci vína zamířit do Moravského sklípku Šatov, kde se večer pod zdobeným stropem koná degustace vín z firmy Znovín.

Od pátku do neděli se ve Vinařské akademii ve Valticích koná pro zájemce kurz Vinařská akademie I - Kadet.

Prakticky si lze znalosti vína vyzkoušet už v pátek večer ve Vinařském centru Mikulov, kde začíná celorepublikové ochutnávkové turné patnácti nejlépe oceněných vín v soutěži Král vín České republiky.

A v sobotu v hotelu Centro v Hustopečích propukne další degustační přehlídka, tentokrát nesoutěžní - porovnání příbuzných odrůd vín. V kategorii bílých vín se utkají Rulandské bílé a Chardonnay a v kategorii červených vín André a Zweigeltrebe.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...