Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Záhrobská 19 setin od pódia

Česko

Česká lyžařka po vítězství v Aspenu znovu ve slalomu zářila: ve Španělsku skončila čtvrtá

LA MOLINA Takřka nicotný rozdíl chyběl české lyžařce Šárce Záhrobské ke třetímu místu v dalším závodě seriálu Světového poháru ve slalomu ve španělské La Molině.

Po svém premiérovém triumfu v Aspenu v neděli útočila z páté pozice po prvním kole. Nakonec skončila čtvrtá, když jí stupně vítězů unikly o 19 setin. Z vítězství se radovala suverénní Maria Rieschová z Německa.

Ta zajela nejrychleji první kolo, v němž si vypracovala náskok téměř jedné sekundy na Rakušanku Kathrin Zettelovou. Svou formu potvrdila i ve druhém kole a znovu projela cílem v nejrychlejším čase.

Na druhé místo se posunula královna loňské sezony SP Lindsey Vonnová z USA, která se ujala vedení v celém seriálu.

„Na to teď vůbec nemyslím. Hlavní je, že se cítím na lyžích ve slalomu tak jako nikdy předtím,“ uvedla všestranná americká lyžařka.

Pro Záhrobskou je včerejší výsledek druhým nejlepším umístěním v sezoně.

Vedle prvenství z Aspenu má na kontě ještě deváté místo z úvodního slalomu ve finském Levi. V celkovém hodnocení SP se dostala na sedmé místo.

Ještě tak přidat super-G „Je dobré zjištění, že mám dvě silné disciplíny a dokážu být tak vysoko. Ještě přidat super-G, a bude to super,“ radovala se Záhrobská. Ve slalomu je stále třetí, na stejné pozici byla na konci SP ve slalomu před dvěma lety.

Trať byla podle české lyžařky velmi náročná i kvůli počasí, neboť vinou sněžení bylo na branky špatně vidět.

„Byl to i těžký kopec s velkým převýšením, víc než v Aspenu,“ uvedla s tím, že už se jí začíná dařit i v prudkých pasážích, které jí v minulosti dělaly problémy.

„Když jsem to zvládla v Aspenu i tady, tak už to asi umím,“ řekla spokojeně. Pořád prý ale cítí, že se může zlepšovat.

Z úspěchů čerpá energii Společně se čtvrtým místem z lednového závodu v Mariboru zajela sedmý nejlepší výsledek kariéry. „To mě vůbec nenapadlo. Jen jsem věděla, že jsem podruhé čtvrtá,“ uvedla. Na nepovedené závody se snaží zapomenout, ale tentokrát jí pomohlo sebevědomí z Aspenu. „Byla by chyba zapomínat na vydařené závody. Chci z nich načerpat energii, dobrý pocit a sebedůvěru. U mě to prostě tak funguje,“ řekla.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!