Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Západočeši sfoukli favorita

Karlovy Vary přejely s exhibičním výsledkem Slavii a srovnaly stav finále

KARLOVY VARY Karlovarská vichřice sfoukla Slavii. Západočeši v domácím bouřlivém prostředí nemilosrdně vypráskali favorita hokejového finále a srovnali stav série na 2:2. Karlovy Vary - Slavia 8:2 Po včerejším čtvrtém zápase tak zůstává osud finálové série zamlžený. Oba kluby mají k vysněnému titulu stejně blízko.

„O titulu se nebavíme. Nechceme pokoušet štěstí. Udělali jsme ale důležitý krok,“ usmíval se karlovarský útočník Jaroslav Kristek.

Pátý duel je na programu v sobotu v pražské O2 Areně.

Plechová hala v Karlových Varech se otřásala, když pod střechou rezonoval pokřik publika „deset, deset“. Ten se poprvé ozval už po dvaadvaceti minutách, když domácí zvýšili na 5:1.

Nakonec se skóre zastavilo na 8:2, což je třetí největší výprask v historii finálových sérií.

„To nikdo z nás nečekal. Sám se divím, že ve finále padá tolik gólů, ale diváky pak hokej určitě víc baví,“ povídal karlovarský kapitán Václav Skuhravý.

Slavia dostala v Karlových Varech těžký direkt. Domácí se na Pražany hladově vrhli a nedali jim vydechnout. S každou brankou pak rostlo jejich sebevědomí, byli rychlejší, důraznější a hlavně mnohem produktivnější.

„Chtěli jsme odčinit tu úterní domácí porážku,“ vysvětloval Kristek, jeden z hrdinů večera. On, Milan Kraft a Milan Procházka si shodně připsali do statistiky dvě branky. „Šli jsme do toho úplně na doraz a padlo nám tam všechno,“ pochvaloval si Skuhravý.

„Rozhodla první třetina. Soupeř nás zaskočil,“ konstatoval Jiří Kalous, asistent slávistického trenéra Růžičky.

Už po 13 minutách vedly Karlovy Vary 3:0. Pak sice hosté snížili, jenže chybující slávistický gólman Svoboda „namazal“ Kristkovi a ten těsně před odchodem do šaten zvýšil na 4:1. „To byl klíčový okamžik zápasu,“ řekl Skuhravý.

Od druhé třetiny už hostující gólman Svoboda seděl poprvé v play off na střídačce, v brance ho nahradil nepříliš zkušený Suchan, kterého ale karlovarská lavina také brzy zasypala.

Úměrně tomu, jak rostlo skóre i euforie v narvaných ochozech maličkého „zimáku“, stoupala frustrace na slávistické střídačce.

Na ledě se začalo jiskřit, k vidění byla řada ostrých a hrubých faulů. Největší emoce se zvedly v okamžiku, kdy hostujícího Vašíčka, který odjížděl na trestnou lavici, trefila láhev, již hodil některý z diváků.

Pokračování na straně 21

Dokončení ze strany 24

Vašíček se teatrálně skácel na trestnou lavici, posléze se nechal ošetřit v kabině. Slávistické trenéry navíc kdosi polil pivem. „Slavii se za to omlouváme. Toho, kdo to hodil, se pokusíme vypátrat, protože takové idioty tady nechceme,“ prohlásil karlovarský manažer Jaroslav Vaněk.

Branky a nahrávky: 7. Milan Procházka (Melenovský), 11. Kraft (Řezníček), 13. Košťál (Kumstát), 20. Kristek, 22. Milan Procházka (V. Polák), 35. Hluchý (Pech), 44. Kraft (V. Polák), 53. Kristek (Milan Procházka) - 19. Klepiš (Micka), 49. Vondrka (Klepiš). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:13, navíc Micka (Slavia) 10 min. Využití: 2:0. Třetiny: 4:1, 2:0, 2:1. Diváci: 4680 (vyprodáno).

K. Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Prošek, Grof, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - V. Polák, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, Hluchý. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.

Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, J.

Novák, Kolařík, Sloboda, Žižka, Drtina -Bednář, Červenka, Tomica - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Sup -Rataj, Beránek, Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.