3. června 2013 18:01, aktualizováno  20:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Záplavy mají další oběti. Zemřel energetik, na ženu spadl strom

Situace v oblastech zasažených povodněmi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Situace v oblastech zasažených povodněmi | foto: ČTK

CERHENICE Záplavy mají další oběti. V Cerhenicích na Kolínsku v pondělí zemřel energetik, který odpojoval elektřinu v zaplavené trafostanici. Večer pak spadl strom v průhonickém parku na ženu, která venčila psa. Záplavy tak v celém Česku podle dostupných informací připravily o život sedm lidí.

Pětatřicetiletý pracovník společnosti ČEZ odpojoval proud v zatopené trafostanici. "Muž zemřel po zásahu proudem," řekla mluvčí kolínské policie Věra Žídková.

Událost se stala kolem 14:00. Podle Žídkové je možné, že nedodržel stanovený pracovní postup. Okolnosti tragické události policisté vyšetřují jako pracovní úraz s následkem smrti. "Byla nařízena soudní pitva," dodala mluvčí.

ON-LINE ZPRAVODAJSTVÍ Z POVODNÍ NAJDETE ZDE.

V parku v Průhonicích u Prahy usmrtil ¨v pondělí večer padající strom ženu, která venčila psa. "Tělo vyprošťovali hasiči," řekla jejich středočeská mluvčí Lenka Kostková.

Další oběti záplav

Nejvíce obětí je ze středních Čech, kde si velká voda vyžádala již čtyři lidské životy. V souvislosti se záplavami zemřel také devětašedesátiletý muž z Plzeňska, jehož tělo záchranáři objevili už v pátek v Měčíně na Klatovsku.

Dva lidé zahynuli v neděli ve zřícené chatě v Třebenicích u Prahy. Další obětí záplav je zřejmě dvaaosmdesátiletý muž, jehož tělo našli v neděli v Janovském potoce v Mokřanech na Benešovsku. Téhož dne záchranáři vylovili tělo muže z Úpy v Trutnově, zda je i on obětí záplav, ukáže pitva. Policie ještě pátrá po čtyřech vodácích.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!