17. května 2017 7:51, aktualizováno  9:22 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Problém s kamerami omezil dopravu na Pražském okruhu. Na provoz dohlíží policie

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: Reprofoto

Praha Kvůli technické závadě na kamerovém systému se ve středu ráno zhruba na dvě hodiny obousměrně uzavřely Lochkovský a Cholupický tunel na pražském dálničním okruhu. Kolem 8:20 je policie otevřela pro provoz sníženou rychlostí, informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) hledá příčinu poruchy, uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Tunely se uzavřely krátce po 6:00, na Pražském okruhu a na dálnicích před Prahou kvůli tomu vznikaly kolony. Auta byla svedena na objízdnou trasu po Jižní spojce přes Barrandovský most a ulicí K Barrandovu. Po otevření byla doprava před vjezdem do tunelů stažena do jednoho jízdního pruhu, aby se zklidnila, tunelem už řidiči mohou jet oběma pruhy sníženou rychlostí 60 kilometrů v hodině, řekl Daněk. Kamerový systém dál nefunguje, na provoz v tunelech dohlíží policie.

„Vypadl kompletní kamerový systém, na který je softwarem navázaný veškerý systém bezpečnostního sledování,“ řekl Rýdl. Není tak možné sledovat situaci v tunelu, případný požár, zastavení nebo couvání auta, chodce v tunelu, auto v protisměru. Příčina poruchy zatím není jasná. „Máme jenom nekvalifikované odhady,“ uvedl mluvčí ŘSD.

Ředitelství silnic také zastavilo práce na dálnici D1 před Prahou a přilehlé části Pražského okruhu, aby nezhoršovalo dopravní situaci.

Tunely jsou součástí jihozápadní části Pražského okruhu, která od roku 2010 propojuje dálnice D1 a D5. Denně tudy projedou desítky tisíc aut.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz