Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zbrzdily nás vlny, tvrdili poražení

Česko

PRAHA Jiskérka rivality a možná i ukřivděnosti se rozhořela krátce za cílem 97. ročníku primátorských osmiveslic. Zažehla ji skutečnost, že favorizovanou loď Dukly v rozhodující chvíli zalil vlnami motorový člun, na jehož palubě byli i primátor Pavel Bém a šéf veslařského svazu Jiří Kejval.

„Podle plánu jsme těsně před bójkami v zatáčce pod Vyšehradem dojeli vedoucí loď skifařů Dukly. Když jsem ale zařval ‚Točíme!‘, zalilo nás pět nebo šest velkých vln od toho motoráku, mně šly přes hlavu, nabrali jsme hodně vody. Pak už to byl jen těžký boj,“ líčil nestárnoucí kormidelník favorizované posádky Oldřich Hejdušek (52), rekordman slavného závodu v počtu vítězství, který včera sahal po 22. triumfu. První sestava Dukly prohrála se skifaři už v sobotní semifinálové jízdě. „Ve finále jim to kluci chtěli oplatit. Ale co si do bójek najeli, kvůli vlnám ztratili,“ přitakal kouč poražených Petr Blecha.

„To je nesmysl,“ reagoval Jakub Makovička z vítězné posádky skifařů. „Nám nikdo nevěřil, dostali jsme nejhorší loď, co v loděnici zbyla. O to je náš úspěch sladší,“ pravil veslař, který loni s Václavem Chalupou a kormidelníkem Hejduškem získal na MS na dvojce stříbro. „Po závodě jsou jedni veselí, druzí smutní. Jsem rád, že veselí jsme my, ale stejně to na Dukle oslavíme společně,“ dodal.

Ani jeho parťáka Tomáše Karase slova o vlnách nenadchla. „Byly velké, ale vodu jsme nabrali všichni. Proč by loď, která jela uprostřed pole, měla být zalitá nejvíc? Je třeba umět přiznat prohru,“ pokýval hlavou.

Otázku vln neřešil finský kouč vítězů Veikko Sinisalo. „Byl to velmi prestižní boj ve výjimečném závodě, ojedinělém ve světě. Hodně si to považuju, kluci mají formu,“ řekl trenér párových veslařů Dukly.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...