Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Konec července a začátek srpna bude chladný a zaprší

Česko

  17:52aktualizováno  20:11
PRAHA - Zbytek července a začátek srpna má být chladnější. Srážek se podle měsíční předpovědi meteorologů čeká spíše méně, víc má pršet jen na přelomu měsíců. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav ve výhledu na dobu od 15. července do 11. srpna.
Déšť (ilustrační foto)

Déšť (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Počasí s průměrnými teplotami, které panuje od začátku měsíce, bude pokračovat i ve dvou následujících týdnech.

  • Meteorologický ústav už několik měsíců vydává dlouhodobé předpovědi bez konkrétních údajů o teplotách a množství očekávaných srážek, tyto předpovědi totiž příliš nevycházely. Nové výhledy tak udávají pouze pravděpodobnost, s jakou budou v daném období srážky a teploty podprůměrné, nadprůměrné či průměrné.

Pro detailnější údaje odkazují meteorologové na týdenní předpověď. Podle ní má v neděli být přes den jasná až polojasná obloha a teploty 22 až 26 stupňů. V pondělí dosáhnou nejvyšší denní teploty 18 až 22 stupňů, na východě místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. V úterý a ve středu se denní teploty budou pohybovat mezi 23 a 28 stupni.

Od čtvrtka do neděle bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 24 až 28 stupňů, postupně se ochladí na 19 až 24 stupňů.

Autoři: ,

Pronájem, Byt 1+kk, 39m2 - Boršov nad Vltavou - Zámeček Poříčí
Pronájem, Byt 1+kk, 39m2 - Boršov nad Vltavou - Zámeček Poříčí

U Zámečku, Boršov nad Vltavou - Poříčí, okres České Budějovice
10 500 Kč/měsíc