Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Že na mě policie vyrábí kauzu? To je jen část problému, říká Bradáčová

Lenka Bradáčová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lenka Bradáčová | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Policie na Lenku Bradáčovou žádnou kauzu nevyrábí. Tak v sobotu ukončil dohady ohledně kompromitace vrchní státní zástupkyně policejní prezident Martin Červíček. Bradáčová na to vzkázala, že nehodlá pokračovat v 'mediální válce' a jeho slova komentovat nechce. Podle ní se účelově mluví jen o části jejího podnětu.

Lidovky.cz: Policejní prezident Červíček i šéf protikorupční policie Tomáš Martinec odmítají, že by na vás policie jakoukoli kauzu vyráběla. Tím tedy celá věc končí?
To přece není oficiální výstup policie. Navíc to pan Červíček řekl již před týdnem. Já jsem dala panu policejnímu prezidentovi podnět a očekávám, že na něj odpoví.

 Lidovky.cz: Ale prezident Červíček se již do médií vyjádřil. Řekl, že na vás policie nic nevyrábí.

CO CHCE BRADÁČOVÁ PROŠETŘIT...

Bradáčová na konci března na Frekvenci 1 prohlásila, že na ni policie připravuje kauzu, podle médií pak zažádala o prověření postupů protikorupční policie.

Její tvrzení v témže rádiu vyvrátil policejní prezident Martin Červíček.

To skutečně odpověď na vyšetřování není. A já se nechci nechat zatáhnout do této věci, kterou vyrobila média. To není podstatou toho mého podnětu. Je to jen jeden z nich.

Lidovky.cz: Co je tedy jeho podstatou?
Považuji za nekorektní to komentovat. Dala jsem panu policejnímu prezidentovi podnět a očekávám na něj odpověď.

Lidovky.cz: Váš podnět se tedy netýká konstruování kauzy ze strany policie?
Týká. Ale zdůrazňuji - mimo jiné.

Lidovky.cz: Čeho se tedy dále týká?
Nebudu to komentovat, to je věcí šetření pana policejního prezidenta. Obrátila jsem se na něj ještě předtím, než celá ta mediální kauza začala. Vyčkám na rozhodnutí pana Červíčka.

OFICIÁLNÍ VYJÁDŘENÍ BRADÁČOVÉ:

Bulvár pana Xavera Veselého (vede diskuzní pořad na Frekvenci 1), který se snaží odvést věc od meritu a vyvolat konflikt a neseriózně vytrhává slova, komentovat nebudu. Mohu potvrdit pouze to, že z důvodů mých opakujících se výhrad, které jsem s vedením Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality projednávala, které nyní vygradovaly, jsem požádala o analýzu stavu pana policejního prezidenta. Tím posledním impulsem pro mě byl nepravdivý přenos informací.

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy
Kila půjdou dolů, sebevědomí nahoru. Zapojte se do Novoroční výzvy

Shodit vánoční kila je přetěžký úkol, ale jde to. Dokonce i doma a tak, aby vás to bavilo. Stačí se zapojit do padesátidenní novoroční výzvy od...