11. února 2017 16:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman byl v nemocnici Na Bulovce. Kvůli rok odkládané prohlídce

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 107Diskuse
Miloš Zeman s hůlkou - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman s hůlkou - ilustrační foto | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

PRAHA Po poledni přednesl projev na sjezdu SPO Jana Veleby. Odtamtud Miloš Zeman nezamířil rovnou domů, ale do Nemocnice Na Bulovce. Tam prezident absolvoval dlouho odkládanou preventivní lékařskou prohlídku.

„Nic se nestalo, byla to běžná preventivní prohlídka, kdy jsem využil toho, že jsem byl dnes dopoledne na sjezdu Strany práv občanů. Je to prohlídka, kterou jsem už dlouho odkládal,“ řekl Zeman serveru Novinky.cz, který na návštěvu upozornil jako první.

Prohlídku u přednosty Ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce Pavla Dungla odkládal prezident podle serveru zhruba rok. „Tak teď jsem využil toho, že jsem byl v Praze. Teď se vracím spokojený do Lán. Nic mi není, pan profesor to může potvrdit. Víte, ona prevence má svůj význam,“ dodal.

Prezidentův mluvčí v podvečer na Twitter napsal, že „vzhledem k tomu, že se v příštím týdnu koná návštěva Královehradeckého kraje, nabízel se právě dnešek.“ Prezident k Dunglovi dochází dlouhodobě. V roce 2012 mu operoval šlachu v palci levé nohy. Dungla ocenil Zeman 28. října 2014 medailí Za zásluhy.

O prezidentovo zdraví se nyní přednostně stará tým z nemocnice Na Homolce, kde byl Zeman podle LN na prohlídce koncem ledna.

Dvaasedmdesátiletého prezidenta trápí cukrovka a s ní spojená neuropatie. Nemoc nervů způsobuje necitlivost nohou od kotníků dolů a je důvodem, proč se hlavě státu špatně chodí a musí se opírat o hůlku, případně o někoho ze svých spolupracovníků.

Prezident Miloš Zeman poprvé ve své funkci vyrazil na Vysočinu na zimní...

V médiích se objevilo, že Zeman občas nepoznává své kolegy, což by mohlo být způsobeno špatným zrakem. Nejvyšší ústavní činitel ale tvrdí, že vidí dobře. Přiznává naopak, že hůře slyší. Svůj celkový stav vášnivý kuřák ale označuje za „stabilizovaný“.

Kromě občasné únavy nemá prezident prý žádné potíže, které by mohly nějak vážně ohrozit případnou druhou kandidaturu na Hrad. „Bývá spíše unavený, ale výrazně nemocný není,“ dozvěděly se LN z důvěryhodného zdroje.

Panák a cigáro. Prezident Miloš Zeman na statku v Hodoníně pozapomněl na rady...
Miloš Zeman si setkání se svými bývalými ministry užíval.
  • 107Diskuse
Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz