Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Franz podpořil Zemana: I se všemi chybami je čitelnější

Česko

  17:46aktualizováno  19:17
PRAHA - Další známá osobnost vyjádřila podporu svému kandidátovi pro prezidentskou volbu. Vladimír Franz řekl, že ve finálovém kole podpoří Miloše Zemana.

Vladimír Franz ve svém volebním štábu - umělec v prezidentské volbě neuspěl foto: Lidové noviny

"Do obálky vhodím lístek se jménem Miloše Zemana, ale je to čistě mé soukromé rozhodnutí, po kterém by nemuselo nikomu nic být," řekl serveru Lidovky.cz sám Vladimír Franz.

Ve svém oficiálním prohlášení předeslal, že by měl každý vystupovat sám za sebe, nikdo by si neměl nechat vnutit cizí názor. Informaci přinesl jako první server tyden.cz. Franz uvedl, že i se všemi chybami a přednostmi se mu Zeman jeví čitelnější.

Vyrovnaný souboj
Zdůraznil ale, že jeho rozhodnutí není žádnou formou "explicitně deklarované podpory". "Voliči nechť sami rozhodnou. Nicméně pranýřovat někoho za jeho osobní postoj a subjektivní názor nepřísluší demokraticky uvažující společnosti."

"Je před námi druhé kolo prezidentské volby, ve kterém mám jako občan na výběr mezi prasečí a ptačí chřipkou. Vybral jsem si tedy chřipku prasečí," uvedl Franz ve svém prohlášení.

ČTĚTE TAKÉ

Druhé kolo prezidentské volby se uskuteční v pátek a sobotu. O post hlavy státu se utká Karel Schwarzenberg, jeho protivníkem bude Miloš Zeman. V druhém kole jsou pozice obou kandidátů vyrovnané, očekává se tak boj až do poslední chvíle.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!