Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Zeman si hraje se Sobotkou jako můj pes s hračkou, ozval se Paroubek

Česko

  16:02
PRAHA - Do sporu mezi bývalým a současným předsedou ČSSD - premiérem Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Milošem Zemanem se vložil další její bývalý lídr. Z politického ústraní se vynořil Jiří Paroubek, který přijel do Lidového domu podle HN s radou jak na Zemanovo vědomé záškodnictví a snahu podkopávat premiérovi nohy.

Jiří Paroubek během rozhovoru pro Lidové noviny. foto:  František Vlček, Lidové noviny

Jste jenom „parta snaživých amatérů“ a prezident Miloš Zeman nemá v sociální demokracii soupeře, který by odpovídal jeho formátu, vyplísnil vládní ČSSD její bývalý předseda, expremiér Jiří Paroubek. „A proto se Sobotkou zachází jako můj gaskoňský baset Betty se svou hračkou,“ zhodnotil expředseda vlády aktuální konflikt mezi Zemanem a Sobotkou pro server iDnes.cz.

Hysterickou reakcí na kalašnikov ze sebe udělali šašky, vzkázal Zeman politikům

„Měl zájem vyprovokovat konflikt s premiérem Sobotkou, a když by se premiér nechytil na tuto pastičku, přišel by za pár dní jiný trik,“ hodnotí Paroubek Zemanův poslední kontroverzní výrok o kalašnikovu. Sobotka měl podle něj na Zemana reagovat také bonmotem.

Lídři sociální demokracie by se však podle bývalé sociálnědemokratické špičky měli raději podívat na průzkumy, které prezidentovi Zemanovi přisuzují podporu zhruba tří pětin občanů státu.

„Pokud lídři ČSSD nepřijdou s nějakou zásadní změnou svého přístupu, a pochybuji, že jsou toho vůči Zemanovi, jímž jsou fascinováni podobně jako myška útočící kobrou, schopni, nemusí mít v krajských volbách ani těch 13 až 15 procent, na které jejich výkon v krajských volbách na podzim odhaduji,“ ujal se Paroubek role prognostika pro podzimní volby a poradil Sobotkovi raději konfrontace s hlavou státu omezit. Zeman totiž podle něj svým soustavným napadáním Sobotkovy politické pozice může nakonec ČSSD rozvrátit.

Autor: