19. června 2018 17:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman svého odpůrce označil za devianta. Držel transparent ‚Miloše do koše‘

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 32Diskuse
Svého odpůrce označil Zeman za devianta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svého odpůrce označil Zeman za devianta. | foto: ČTK

PODBOŘANY/LOUNSKO Na setkání prezidenta Miloše Zemana s občany dorazila odpoledne v šestitisícových Podbořanech na Lounsku asi stovka lidí. V diskusi ale nebyli aktivní, naprostou většinu otázek tak prezidentovi položil starosta Podbořan Radek Reindl (ODS). Desítka z přítomných přivítala prezidenta s transparentem Miloše do koše. Přinesli také červené trenýrky, připomínající akci skupiny Ztohoven, které je v nadměrečné velikosti jako protest proti jednání prezidenta pověsila na stožár na střeše Pražského hradu.

Starosta Rendl se prezidenta ptal například na ubytovny, sociální dávky a obchod s chudobou. Zeman zopakoval, že by podle něj dávky neměly být vypláceny lidem, kteří nepracují. „Veřejně prospěšné práce by neměly být dvacet hodin týdně, jako dnes, ale běžná pracovní doba. Vždyť normální lidé pracují dvojnásobek času,“ řekl.

Lidé na poloprázdném Masarykově náměstí Zemanovi většinou tleskali. Odpůrce s transparentem Miloše do koše prezident nepřímo označil za devianty. „Mám poznámku k támhle tomu inteligentnímu pánovi, který drží transparent ‚Miloše do koše‘. Výsledek voleb svědčí o tom, že prostě nemá pravdu. Mohu ho ale potěšit, že se určitě stane televizní hvězdou, neboť Česká televize vždy takové devianty ráda zabírá,“ řekl Zeman.

Podbořanským také přiblížil plány na svou letní dovolenou. „Vyplavím na rybníce myšlenky na Pocheho i myšlenky na vládu obecně. To bude moje dovolená,“ řekl. Kandidatura sociálního demokrata Miroslava Pocheho na ministra zahraničí je v tyto dny postavena jako překážka pro vznik vlády hnutí ANO a ČSSD podporované komunisty.

V Podbořanech žije asi 6300 lidí. V druhém kole letošní prezidentské volby tam Zeman získal téměř 72 procent hlasů.

ČTK
  • 32Diskuse
J. Novák 835 Primitiv 12:55 20.6.2018
Š. Apolen Že by devianti ? 0:14 20.6.2018
J. Sýkora 010 Už to nehul, prosím! 6:13 20.6.2018