Neděle 25. října 2020svátek má Beáta 14 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Být v roli Zemana, do Soči nejedu. Putin je cynická KGB zombie, míní Höschl

Prezident Miloš Zeman na olympiádě v Soči | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman na olympiádě v Soči | foto: ČTK

PRAHA Závod Martiny Sáblíkové, slavnostní recepce u Vladimíra Putina či jednání s čínským prezidentem. Maskot českých sportovců prezident Miloš Zeman se při návštěvě ruské Soči zajímal nejen na boj o medaile, ale využil cestu i k několika státnickým návštěvám. Co na účast hlavy státu na olympiádě, kterou bojkotuje řada významných státníků, říkají politici a známé osobnosti? Odpověď přináší anketa serveru Lidovky.cz.

Anketa serveru Lidovky.cz

Co si myslíte o cestě prezidenta Miloše Zemana do Soči? Je podle vás dobře, že se česká hlava státu rozhodla pro účast? Nebo měl podle vás - jako někteří jiní státníci - účast odmítnout?

Cyril Höschl (psychiatr)
"Odpověď je složitá: kdybych byl já v roli Miloše Zemana, tak bych tam nejel. Nikdy jsem tu okupaci z roku 1968 nespolkl a nespolknu, byznys je mi v takovou chvíli ukradený a Putin je cynická KGB zombie.

Psychiatr Cyril Höschl

Psychiatr Cyril Höschl

Ale naprosto chápu, že Miloš Zeman tam jel a že si s ním i zasáňkuje. Patří to k němu, k jeho vztahu k Rusku a k Lukoilu a bylo by krajně nevhodné, kdyby svou vděčnost a vskutku státnickou rozvahu v tomto okamžiku neprojevil. Je to ostatně i gesto vůči sportovcům, kteří ze sebe vydávají maximum a snaží se politiku do svého snažení pokud možno nepouštět."

Petr Gazdík (místopředseda sněmovny, STAN)
"Myslím, že je tato otázka poněkud přeceňována. Nicméně, kdo zná Miloše Zemana, nemohl čekat, že se přidá k symbolickému gestu západních politiků."

Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich (šéfkuchař)
"Myslím, že je to úplně jedno. Mně teda určitě."

Jan Hamáček (předseda Poslanecké sněmovny, ČSSD)
"
Pan prezident přijal pozvání Olympijského výboru do Soči stejně jako další nejvyšší ústavní činitelé České republiky, někteří čeští politici i řada světových lídrů. Dialog s Ruskem a pragmatický vztah k němu považuji za mnohonásobně přínosnější postoj, než uzavírání se před touto velmocí. Já sám jsem velmi rád tomu, že budu mít příležitost osobně podpořit olympijskou myšlenku a naše sportovce, kterých si nesmírně vážím a jejichž výkony obdivuji."

Karel Schwarzenberg (poslanec, TOP 09)
"Člověk má přirozený sklon vyhledávat tu společnost, kde se cítí dobře."

K TÉMATU:

Poslankyně Jana Černochová (ODS)

Poslankyně Jana Černochová (ODS)

Jana Černochová (poslankyně, ODS)
"To že jel podpořit české sportovce, šel se podívat na závody, pogratuloval jim, to mi přijde v pořádku, i přesto, že víme, kde olympiáda probíhá. Na druhou stranu si myslím, že jeho schůzky se státníky nejsou něčím, co by souviselo s olympiádou. Pokud s nimi chce pan prezident jednat, tak by si měl najít jinou příležitost než zimní olympijské hry."

Pavel Bělobrádek (místopředseda vlády, KDU-ČSL)
"Myslím si o ní své, konkrétnější ale být nechci. Já tam rozhodně nepojedu."

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!