Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemanův spojenec získal vlivný post. Bývalý ministr a velvyslanec Podivínský je náměstkem Benešové

Česko

  12:51aktualizováno  16:14
Jeho kariéra je poslední roky spjatá s prezidentem Milošem Zemanem. Právě ten ho jmenoval v roce 2013 do funkce ministra životního prostředí. Později díky Zemanovu souhlasu vycestoval na post českého velvyslance v Německu. Nejnověji Tomáš Podivínský usedl do křesla politického náměstka ministryně spravedlnosti Marie Benešové, která je v Zemanově poradním týmu.

Tomáš Podivínský foto: Slavomír Kubeš

Vděčnost za Zemanovu přízeň? Podivínský posílá pět tisíc měsíčně, Ovčáček peníze od Paroubka

„Tomáš Podivínský je kariérním diplomatem a bude pokračovat v již započaté a rozdělané práci po doktoru Kohoutovi. Jedná se zejména o přípravu předsednictví ČR v EU,“ napsala webu Lidovky.cz ministryně Benešová.

Ve skutečnosti se ale Podivínský českého předsednictví unie, které proběhne příští rok, na spravedlnosti nemusí dočkat. Spekuluje se totiž, že by měl Podivínský zamířit jako český velvyslanec do Rakouska.

Podivínský webu Lidovky.cz napsal, že kromě příprav předsednictví bude mít na starosti i návštěvy ministryně v zahraničí i přijímání cizích delegací u nás. „Kdo a kdy bude příštím velvyslancem ČR v Rakousku není podle mých informací fixované. Moje angažmá na ministerstvu spravedlnosti skončí nejpozději s mandátem současné vlády,“ dodal nový náměstek Podivínský.

Tomáš Podivínský
Ministerstvo životního prostředí plánuje nákup spodního prádla s bobrem. (Ilustrační foto)

Podivínský nyní ve funkci nahradil dalšího spojence Hradu a diplomata Jana Kohouta. Ten se stal v květnu náměstkem ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD).

S bobry na kalhotkách

V české politice prošel vystudovaný novinář a diplomat Podivínský řadou pozici. Byl například šéfem kanceláře lidoveckého ministra zahraničí Cyrila Svobody. V říjnu 2012 se stal náměstkem ministra životního prostředí. Po pádu Nečasova kabinetu byl jmenován ministrem životního prostředí v úřednické vládě Jiřího Rusnoka.

Velvyslanec realitním kouzelníkem. Za vilu v hodnotě 24 milionů zaplatil šest

Za KDU-ČSL byl v říjnu 2013 zvolen v Moravskoslezském kraji do Poslanecké sněmovny. Avšak v dolní komoře nevydržel dlouho. Už o rok později poslanecký mandát složil a začal se chystat na výjezd do Berlína. V letech 2015 až 2020 zastával post českého ambasadora v Německu. Loni se objevily informace, že by měl vycestovat jako velvyslanec do Chorvatska. Nejnověji se v diplomatických kruzích spekuluje o jeho nové misi ve Vídni.

V éře na ministerstvu životního prostředí Podivínský zaujal i bulvár. A to když resort chtěl nakoupit propagační předměty pro kampaň Česká příroda. Byly mezi nimi i dámské kalhotky s bobrem či pánské trenýrky s kormoránem.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat