30. května 2016 19:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Žena na segwayi se v Praze srazila s tramvají

Segway | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Segway | foto: Shutterstock

Žena na vozítku segway se pozdě odpoledne v Praze střetla s tramvají. Příčinu nehody zjišťují policisté, řekl ČTK jejich mluvčí Tomáš Hulan. Podle záchranářů skončila žena s otřesem mozku v nemocnici. Kvůli srážce byl zhruba na 15 minut přerušen provoz tramvají v úseku Újezd - Národní divadlo.

Nehoda se stala krátce po 17:00 na přechodu pro chodce v křižovatce ulic Zborovská a Vítězná. „Míra zavinění je předmětem vyšetřování,“ uvedl Hulan.

Praha zřejmě zakáže v Pražské památkové rezervaci a přilehlém území provoz vozítek segway na chodnících, stezkách pro cyklisty a chodce a v pěších a obytných zónách. O návrhu nařízení budou v úterý jednat radní. Zákaz umožnila změna zákona o silniční dopravě, kdy zákon vymezil a definoval, co to je segway. Do té doby na vozítka zákon pohlížel jako na chodce.

Na provoz vozítek si dlouhodobě stěžovali obyvatelé a radnice Prahy 1. Právě tady jezdí vozítek segway nejvíce. Praha 1 dříve navrhovala, aby mohla jezdit jen ve vymezených oblastech, navíc s povolenkami a vybavená GPS. Zakázala už vjezd do průchodu Richterova domu mezi Michalskou ulicí a Malým náměstím. Od srpna loňského roku platí zákaz také pro Kampu.

ČTK
J. Novák 567 Jo, s tramvají se přetlačuje jen blbec. 6:01 31.5.2016
J. Dresler Rychle nový zákon! 21:53 30.5.2016
J. Novák 567 A o čem by ten nový zákon měl být? 6:02 31.5.2016
Babul A vykolejila ji? 20:19 30.5.2016

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz