Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Žena se zhroutila po opakované kontrole

Česko

  19:49
HATĚ - Česká obchodní inspekce (ČOI) dnes podruhé o tomto víkendu kontrolovala prodejce v asijské tržnici China Town v Hatích na Znojemsku. Kontroloři jim opět zabavili padělky za miliony korun. Inspektoři museli volat jedné z trhovkyň rychlou záchrannou službu.
Tržnice - ilustrační foto.

Tržnice - ilustrační foto. foto: Jan Zátorský, Lidové noviny

"Zhroutila se, protože jsme jí stánek zkontrolovali dvakrát za sebou. Říkala něco v tom smyslu, že si na zboží vzala půjčku," uvedla mluvčí jihomoravské ČOI Jarmila Vašulková.

V sobotu inspekce ve stáncích našla padělky značkového textilu, kabelek a obuvi za 12 milionů korun. Dnešní kořist budou pracovníci ČOI teprve počítat. Převažuje galanterie a oblečení s napodobenými logy světových značek.

Jihomoravští inspektoři vůbec poprvé podnikli ve stejném místě dvě kontroly s čtyřiadvacetihodinovým intervalem. "V sobotu jsme zase zjistili, že už hodinu po našem odjezdu to v tržnici vypadá tak, jako kdybychom tam vůbec nebyli," uvedla Vašulková.

Od začátku roku ČOI v Hatích zabavila padělky za desítky milionů korun. Hatě patří na jihu Moravy k nejčastěji kontrolovaným tržnicím, zaměřují se na ně jak inspektoři ČOI, tak celníci.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!