13. srpna 2017 18:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Žena v Plzni porodila a volala záchranku, živé dítě našla policie v koši

Záchranná služba- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranná služba- ilustrační | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

PLZEŇ Žena v Plzni zřejmě chtěla utajit porod. V neděli odpoledne si zvolala záchrannou službu, že má gynekologické potíže, ale lékař zjistil, že rodila. Žena řekla, že dítě odnesla porodní asistentka. Záchranka ji odvezla do fakultní nemocnice. Přivolaná policie našla živé dítě v prádelním koši. Holčička ve velmi vážném stavu skončila na neonatologické jednotce intenzivní péče, řekl mluvčí krajské záchranné služby Martin Brejcha.

„Žena volala v 16:45, že má gynekologické potíže, ale že těhotná není. Posádka bez lékaře hned zjistila, že to není pravda. Zavolali doktora a policejní hlídku. Ta za 20 minut na náš dispečink volala, že dítě našli živé v prádelním koši,“ uvedl.

Ženu odvezla sanitka na gynekologicko-porodnickou kliniku. Po nalezení novorozence byla na místo povolána velká sanitka s inkubátorem. „Holčička musela být napojen na umělou plicní ventilaci a ve velice vážném stavu byla předána přímo do péče lékařů neonatologické JIP,“ dodal mluvčí.

„Pokud je to v šetření policie, tak informace podává výhradně policie,“ řekl administrátor nemocnice Miloš Novák. Podle mluvčího krajské policie Jana Koželuha šlo s největší pravděpodobností o domácí porod. „Okolnostmi se dále zabýváme,“ dodal pouze.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz