15. října 2019 16:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Žena ztratila v Brně čtvrt milionu korun. Tašku s penězi zapomněla na lavičce

Česká koruna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká koruna | foto: Shutterstock

Brno V přepočtu asi čtvrt milionu korun v tašce ztratila v Brně žena z Kypru, která prý s manželem vezla peníze dceři na školné a nájem bytu. Brněnští strážníci pak tašku našli netknutou na lavičce u obchodního centra. V tiskové zprávě to v úterý uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Jednačtyřicetiletá žena z Kypru přišla na ředitelství městských policistů ohlásit ztrátu peněz koncem minulého týdne. „Se slzami v očích strážníkům řekla, že po nákupu v jednom z brněnských obchodních center ztratila tašku, v níž měla přibližně 10 000 eur. Společně s manželem přivezli peníze z Kypru svojí dceři, aby jí pomohli s úhradou školného a pronájmu bytu,“ uvedl mluvčí.

K nákupnímu středisku tak vyrazila nejbližší hlídka městské policie a pátrala v okolí vchodu i zastávky, kde předtím manželský pár nastoupil do autobusu. Městská policie zároveň kontaktovala i dispečery dopravního podniku a snažila se zjistit, jestli zavazadlo nezůstalo ve voze.

„Strážníci nakonec u obchodního centra tašku opravdu objevili odloženou na lavičce. Potkali tam i manžela silně rozrušené ženy, který se vydal hledat tašku na vlastní pěst, aby zvýšil šance na její nalezení,“ uvedl mluvčí. Muže pak strážníci odvezli i s nálezem na služebnu a po ověření všech náležitostí ženě zavazadlo i s penězi předali.

Nalezená taška v přepočtu se čtvrt milionem korun patří k nálezům s vyšší hodnotou, ale strážníci v Brně nalezli v minulosti i vyšší obnosy. Jeden zcela mimořádný případ se stal na začátku ledna 2017 v brněnských Bohunicích, kde strážnice během obchůzky našla pod zaparkovaným autem pánskou tašku přes rameno. V ní bylo mimo jiné 1,75 milionu tureckých lir, tedy v přepočtu více než 11 milionů korun.

ČTK
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.