Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Žižkov: výhra po osmi zápasech

PRAHA Fotbalisté Viktorie Žižkov ukončili dlouhotrvající sérii bez vítězství, včera porazili na domácím trávníku 2:0 Zlín. Ze tří bodů se radovali po osmi zápasech, naposled zvítězili v prvním kole v Boleslavi.

Díky přesným zásahům Procházky a Kušníra se navíc odpoutali z poslední příčky. „Za výhru jsem šťastný a doufám, že příště už nebudeme na další výhru tak dlouho čekat,“ řekl po utkání trenér Pražanů Stanislav Griga.

Brankový rozdíl mohl být i výraznější, hosté byli neškodní. Což nesl jejich kouč Pavel Hoftych těžce. „S výkonem nejsem spokojený. Přestože jsme věděli, že nás čeká agresivní soupeř, někteří naši hráči si asi mysleli, že to půjde samo bez nasazení. Domácí víc chtěli, naprosto zaslouženě vyhráli.“ První úder domácích přišel v 29. minutě, kdy Moughfirův roh usměrnil hlavou do sítě Procházka. A pro hosty bylo po chvíli ještě hůř: hned dvě minuty po příchodu z kabin napřáhl z rohu vápna Kušnír a nádhernou střelou do růžku stanovil konečné skóre.

„Bylo to asi nejlepších devadesát minut v lize,“ pochvaloval si Griga, kterého těšilo, že tým doma konečně udržel čisté konto.

Za mizerný výkon kouč Hotych své svěřence finančně nepotrestá, některé z nich ale bude stát místo. „Jsme pořád ten stejný Zlín, ne žádná špička. Nejsme mužstvo, které může hrát bez stodesetiprocentního nasazení. Hráči plavou ve vlnách, bojujeme s tím, že doma hrajeme bojovněji než venku,“ zlobil se.

Viktoria Žižkov 2 Tescoma Zlín 0

Branky: 29. Procházka, 47. Kušnír. Rozhodčí: Jára - Pospíšil, Hojsík. ŽK: Tinga, Kučera, Besta - Zúbek, Šmahaj. Diváci: 2816. Poločas: 1:0. Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík, Besta, Xavier - Kušnír, Procházka, Moughfire, Tinga, Novotný (88. Bukač) - Švancara. Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Penner (46. Pazdera) - Šmahaj, Zúbek, Opiela - Malár (65. Bača), Vyskočil -Žůrek (86. Zapletal).