3. ledna 2017 11:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zloděj se na lup nechal odvézt taxikem, řidič ho ale zavezl na policii

Zloděj - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zloděj - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

Služby taxislužby se v noci nevyplatilo využít sedmadvacetiletému zloději z Prostějova. Mladík se nechal nejprve odvézt do obce na Prostějovsku. Když se do vozidla po chvíli vrátil s elektrocentrálou, dvacetimetrovým prodlužovacím kabelem a 11 lahvemi alkoholu, řidič jeho čin prohlédl a místo na uvedenou adresu jej vysadil k jeho překvapení i s lupem přímo před policejní služebnou. Tam si ho vzápětí převzali policisté, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Muž nasedl do taxi v pondělí krátce před půlnocí v Prostějově a nechal se odvézt do nedaleké obce. „Zde z vozidla vystoupil a řidiče požádal, aby chvíli počkal. Přibližně za 20 minut řidiče telefonicky požádal, aby pro něho přijel na nepříliš vzdálené místo. Zde na něho již čekal, ale nově s sebou měl benzínovou elektrocentrálu, dvacetimetrový prodlužovací kabel, 11 lahví alkoholu a jiné drobné věci,“ uvedl policejní mluvčí.

Ukradené věci mladík naložil do auta a požádal o převezení na adresu v Prostějově. „Dvaadvacetiletý taxikář však správně vytušil, že zákazník není právoplatným majitelem věcí, a proto ho i s nákladem zavezl rovnou před prostějovskou policejní služebnu. Zde si muže i věci převzali policisté,“ doplnil policejní mluvčí.

Sedmadvacetiletý muž při výslechu přiznal, že věci odcizil ze stavební buňky a nákladního automobilu z volně přístupné zahrady. Hodnota odcizených věcí byla vyčíslena na 7350 korun. Podle policistů byl muž přitom pro podobné jednání již loni v dubnu prostějovským okresním soudem potrestán podmíněným trestem se zkušební dobou do letošního prosince. Muži nyní hrozí za krádež až tři roky vězení.

ČTK
J. Šimonová Kdo platil rito? :D 15:24 3.1.2017
J. Řezák Majitel té elektrocentrály, ne? 15:28 3.1.2017
J. Rey Zase ti prokletí taxikáři. :-)) 14:35 3.1.2017

Advantage Consulting, s.r.o.
KONSTRUKTÉR s AJ – PRO ABSOLVENTY!!

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 20 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz