Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Známe vítěze 4. kola. Foťte dál!

Česko

Čtvrtý týden fotografické soutěže Fotospoušť je za námi. Děkujeme za všechny Vaše fotografie k tématu Vášeň. Body získává deset nejlepších. A začíná 5. kolo.

1. místo

Vášeň pro závody Autor: František Fremund Hodnocení LN: Emocionální výjev, perfektní práce s perspektivou, malá hloubka ostrosti dala vyniknout hlavnímu motivu.

2. místo

Pouto Autor: Václav Holanec Fotoaparát: Nikon D80 Hodnocení LN: Komorní příběh, vhodně potlačená perspektiva pomocí dlouhého ohniska objektivu.

3. místo

Vášeň kuřácká Autor: Antonín Havlát Fotoaparát: Nikon D80 Hodnocení LN: Sugestivní portrét, výborná práce se světlem a barvou.

4. místo

Psí hry Autor: Josef Janeček Hodnocení LN: Dynamický záběr s maximálním využitím pohybové neostrosti, výrazná dramatičnost.

5. místo

... babiččina vášeň - háčkování...

Autor: Dagmar Kopáčková Fotoaparát: Olympus SP510UZ Hodnocení LN: Klidný snímek, barvy jsou vhodně potlačené, monochromatičnost záběru je v rovnováze s obsahem.

***

POŘADÍ ČTVRTÉHO KOLA 1. František Fremund (10 b) 2. Václav Holanec (9 b) 3. Antonín Havlát (8 b) 4. Josef Janeček (7 b) 5. Dagmar Kopáčková (6 b) 6. Jan Podešva (5 b) 7. Radim Kubala (4 b) 8. Martin Edlman (3 b) 9. Jan K. Růžička (2 b) 10. Madla Dolejšová (1 b) CELKOVÉ POŘADÍ Dagmar Kopáčková (24 b), Jan Podešva (22 b), Antonín Havlát (16 b), Milan Baják (15 b), Martin Kvítek (11 b), Igor Matiovský (11 b), František Fremund (10 b), Ivo Sedláček (10 b), Jiří Frantál (10 b), Jan Pernica (9 b), Václav Zelenka (9 b), Václav Holanec (9 b)...

Fotografie nahrávejte přímo na www.lidovky.cz

Vážení čtenáři, i letos se můžete zúčastnit fotografické soutěže LN Fotospoušť. Soutěž probíhá v LN od 26. května až do konce letních prázdnin. Je rozdělena na 13 soutěžních týdnů. Každou středu vyhlašujeme jedno téma. Fotografie k tomuto tématu můžete nahrávat až do následujícího úterý.

Autoři nejlepších deseti fotografií každého týdne získají body do celkového hodnocení (10-1). Vítěz vyhraje kompaktní fotoaparát Olympus mju-5000. Fotograf, který nasbírá v průběhu celého léta nejvíce bodů, se stane celkovým vítězem letošní Fotospouště. A vyhraje zrcadlovku E-620 s objektivem 14-42 mm od firmy Olympus. Své fotografie nahrávejte přímo na www.lidovky.cz/fotospoust. Dodržujte, prosím, předepsanou velikost snímků a pravidla soutěže! Větší či menší fotografie nelze zařadit do hodnocení. Podrobná pravidla a návod k registraci a nahrávání fotografií najdete na: www.lidovky.cz/fotospoust Soutěžte o zajímavé ceny! Zapojit se můžete kdykoli.

FOTOGRAFICKÉ TÉMA TÝDNE Páté téma - Nebezpečí

Pokuste se na fotografiích zachytit nejen napětí a adrenalin, které dané téma vystihují. Nebraňte se najít i vtip či jinou významovou rovinu. Snímky nahrávejte na www.lidovky.cz/fotospoust. Uzávěrka pro páté téma je ve 12.00 v úterý 30. června. Autor nejlepší fotografie pátého týdne soutěže získá kompaktní fotoaparát Olympus mju-5000

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....