Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Zoo Praha hledá děti z fotografie z roku 1975. ,Detektivy’ odmění

Česko

  20:00
PRAHA - V roce 1975 přivítala Zoo Praha 25 miliontého návštěvníka. Nyní by ráda jeho i další děti, které navštívily zoologickou zahradu spolu s ním a jsou zachyceny na archivní fotografii, vyhledala a pozvala na slavnostní zahájení letošní hlavní sezony. Zoo se proto obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při hledání dětí z fotografie.

25 000 000. návštěvník Zoo Praha přišel dne 24. 6. 1975. foto: Vladimír MotyčkaLidovky.cz

Malou nápovědou při hledání může být, že se jednalo o cvičence, kteří do zoo zavítali během Spartakiády.

„Dobu vzniku snímku a plánovaného setkání s jeho aktéry dělí nejen 42 let, ale především 35 milionů návštěvníků Zoo Praha,“ vysvětluje ředitel Miroslav Bobek. „Skutečně, letos na jaře přivítáme již 60 miliontého návštěvníka a tuto výjimečnou událost jsme se rozhodli oslavit trochu netradičním způsobem.“

V souvislosti s tímto pátráním spustila Zoo Praha outdoorovou kampaň, která se nese v duchu poloviny 70. let, stejně jako zahájení letošní hlavní sezony, které proběhne v sobotu 25. března.

Ti, kdo poznají děti z fotografie, se na pražskou zoo mohou obracet prostřednictvím e-mailu detizfotografie@zoopraha.cz. Zoo Praha však podle svých slov uvítá i další zajímavé vzpomínky, postřehy, zážitky i případné fotografie z té doby. Všechny nalezené děti z fotografie a „detektivy“, kteří je prokazatelně pomohou nalézt, pozve poté na zahájení hlavní sezony a pět nejzajímavějších příspěvků (vzpomínek, fotografií apod.) odmění roční vstupenkou do Zoo Praha a dalšími cenami.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!