7. října 2016 21:51, aktualizováno  22:21 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zoo Praha slaví. Slonice Tamara porodila samečka

Slůně slona indického, které se narodilo v pražské zoo samici Tamaře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slůně slona indického, které se narodilo v pražské zoo samici Tamaře | foto: ČTK

PRAHA Zoologická zahrada Praha v Troji slaví další chovatelský úspěch. Slonice Tamara v pátek porodila samečka, informoval na svém twitterovém účtu ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

„Slonice Tamara dnes ve 20.10 ve skupině s Janitou a Maxem velmi rychle porodila. Mládě je v pořádku a čekáme, až začne pít. Jde o samečka, jeho otcem je Ankhor. Předpokládáme, že pavilon bude zítra otevřen, a tak budou moci návštěvníci sledovat slůně hned v prvním dnu jeho života,“ uvedl podrobnosti na svém Facebooku Miroslav Bobek.

Pražská zoo v současné době na 60 hektarech chová zhruba 680 druhů zvířat ve více než 4700 exemplářích. Není proto divu, že se stále rozšiřuje a zaznamenává velké chovatelské úspěchy. V létě se narodili například hrabáč kapský, čtyřčata psů pralesních (více ZDE), žirafí samička (více ZDE) a počátkem dubna slůně.

Lidovky.cz