Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ZPRÁVY ČTK

Česko

Předseda vlády jednal v Iráku

Jednáním o hospodářské spolupráci s prvním náměstkem předsedy irácké vlády Táhá Jasínem Ramadánem zahájil dnes předseda vlády ČSSR Ladislav Adamec oficiální návštěvu Iráku.

Ladislav Adamec seznámil iráckého představitele s vývojem v ČSSR se zvláštním zřetelem na úkoly nynější hospodářské reformy a na nutnost změnit strukturu československé ekonomiky. Informoval iráckou delegaci i o přeměně části vojenské výroby v ČSSR na výrobu civilní. V souvislosti s rozvojem spolupráce mezi oběma státy vyslovil předseda československé vlády názor, že je nutno vyřešit i otázku splácení iráckých závazků z dřívější doby. Zdůraznil přitom, že i Československo má zájem na dalším rozvoji spolupráce a považuje Irák za solidního partnera.

Využít objekty na stavbách

Na území Prahy je kolem 160 staveništních zařízení, jež slouží v řadě případů i jako ubytovny. V průměru kolem 15–20 procent těchto celků se každoročně likviduje, ale zhruba stejný počet vzniká na jiném místě. Likvidace staveništních zařízení většinou znamená jejich úplnou demolici, aniž by se kdo pozastavil nad další možnou upotřebitelností střech, oken, dveří i samotných budov.

Chybí zde jednotný postup při rozhodování a zejména pak smysl pro efektivní využití společenských prostředků, jak to ukládají přísné požadavky přestavby.

Celoměstská směna v Mostě

Celoměstská směna ke zlepšení vzhledu města se konala v Mostě. Byla vyhrazena podnikům, organizacím a institucím, jejichž pracovníci upravovali okolí svých pracovišť, zvelebovali přidělené zelené plochy a podíleli se na rekonstrukci mateřské školky ve Vtelně a restaurace Beseda.

Úspěšně navázali na první celoměstskou směnu z 30. září. Třetí celoměstská směna se uskuteční 11. listopadu. Zaměří se na celkový úklid města před zimou. K pomoci na ní jsou vyzvány nejen závody, ale i všichni obyvatelé.