29. října 2016 17:44, aktualizováno 30. 10 21:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hokejbalový reprezentant nepřežil pád ze střechy. Chtěl si vyfotit Prahu u Vltavy

Pražští hasiči - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražští hasiči - ilustrační foto | foto: HZS Praha - Roman Půta

PRAHA Hokejbalový mistr světa Libor Topolánek si chtěl s kamarády vyfotit výhled ze střechy domu na pražském Janáčkově nábřeží. Topolánek ale spadl do větrací šachty a pád z téměř sedmého patra nepřežil. Na místě zasahovali v sobotu hasiči, záchranná služba i policie, mladík už ale nevykazoval známky života.

„K neštěstí došlo okolo tři čtvrtě na tři. Celou událost vyšetřujeme,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

U tragického pádu zasahovali v sobotu v Praze na Smíchově hasiči, záchranná...
Podle serveru Tíseň.tv se policisté pak od kamarádů zemřelého dozvěděli, že na...

Na místo okamžitě vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně jednotek hasičů z centrály a ze Smíchova. K muži v šachtě se dostali hasičtí lezci, ale mladík utrpěl podle záchranné služby zranění neslučitelná se životem.

Mužem, který se zřítil ze střechy byl hokejbalový útočník Libor Topolánek, který hrál za klub HC Kert Park Praha a byl také českým reprezentantem a dvojnásobným mistrem světa. Na jeho památku v neděli vzpomněl jeho kamarád Petr Vampola, hokejista Mladé Boleslavi. „Tento zápas jsem chtěl moc a moc vyhrát, včera mi totiž tragicky zemřel velmi dobrý kamarád,“ řekl Vampola novinářům po zápase ve Zlíně, kde pomohl třemi asistencemi k výhře 5:1.

„Bylo to dnes pro mě velmi emocionální a specifické. Strašně moc děkuji klukům, že jsme vyhráli,“ dodal Vampola.

Podle serveru Tíseň.tv se policisté od kamarádů Topolánka dozvěděli, že na střechu skupinka vylezla protože si údajně chtěla vyfotit Prahu. Topolánkovi sklouzla noha a spadl.

Na místo kvůli ohledání dorazil i koroner.

givVojtěch Gibiš, Markéta Červenková