Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ztráta ECM výrazně roste

Česko

PRAHA Developerská společnost ECM Real Estate Investments v prvním čtvrtletí meziročně prohloubila ztrátu. Ta je dnes šest milionů eur (kolem 154 milionů korun) proti 0,9 milionu eur (asi 23,2 milionu korun) před rokem. Provozní ztráta společnosti činila za první tři letošní měsíce 1,97 milionu eur (asi 50,7 milionu korun). Za stejné období loňského roku měla ECM provozní zisk 300 tisíc eur.

„Čistý provozní výsledek je záporný, a to zejména v důsledku snížené aktivace vnitropodnikových nákladů, ztráty z prodeje servisní společnosti v Rusku a mírné ztráty z přecenění investičního majetku,“ uvedla firma.

Klesly i zisky z pronájmu Výnosy z pronájmu ECM od ledna do března meziročně klesly o 29,5 procenta na dva miliony eur (zhruba 51,5 milionu korun). Za výrazným poklesem příjmů z nájemného je prý hlavně prodej obří kancelářské budovy City Tower v Praze na Pankráci na konci roku 2009.

Celkový kapitál firmy se snížil o 19,7 procenta na 24,3 milionu eur (přibližně 625 milionů korun). Celková aktiva se naopak zvýšila o 4,3 procenta na 356,2 milionu eur, tedy asi na 9,2 miliardy korun.

K letošnímu 18. květnu tvořilo portfolio developera 17 projektů s celkovou plochou 515 tisíc metrů čtverečních.

Kromě České republiky podniká ECM také v Rusku a Číně. Od konce roku 2009 firma prodala nemovitosti v hodnotě asi 5,4 miliardy korun. Nejvíce utržila za výškové budovy City Tower a City Empiria v Praze na Pankráci.

Firma se v současnosti potýká s dluhem, který se pohybuje kolem 80 procent hodnoty jejích aktiv. To je porušením smluvních podmínek dluhopisů, podle kterých poměr dluhu k aktivům firmy má být pod 65 procenty.

Valná hromada držitelů dluhopisů tak může 27. května rozhodnout o jejich předčasném splacení ve výši 125 procent jejich nominální hodnoty.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....