9. září 2014 16:57, aktualizováno  18:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zveřejnění fotomontáže naštvalo starostu Prahy 10 Zoufalíka

Bohumil Zoufalík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohumil Zoufalík. | foto: MAFRA

PRAHA Fotomontáž volebního plakátu politického hnutí Nezávislí pro Prahu 10 a její následné zveřejnění na serveru Lidovky.cz naštvalo šéfa hnutí Bohumila Zoufalíka. „Naše hnutí zpráva výrazně poškodila,“ napsal Zoufalík na sociální síť.

Fotomontáž originálního plakátu, který v ulicích propagoval hnutí Nezávislí pro Prahu 10, uveřejnil na sociální síti Martin Malý s popisem „Z volebních plakátů...“

Omluva pro hnutí Nezávislí pro Prahu 10

Server Lidovky.cz vydal a ve spěchu neověřil u představitelů hnutí Nezávislí pro Prahu 10 zprávu o předvolebním plakátu. Za chybu se Bohumilu Zoufalíkovi, Antonínu Panenkovi a celému hnutí omlouváme.

Na originálním plakátu je k vidění současný starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík a bývalý fotbalista Antonín Panenka, tedy dvě hlavní tváře hnutí s oficiálním názvem Nezávislí pro Prahu 10 - hnutí pro pro lepší desítku.

Na upraveném snímku zkrátil autor bývalému slavnému fotbalistovi Panenkovi knírek po vzoru Adolfa Hitlera, na dres mu dal dvě osmičky místo jedné (opět symbol spojovaný s Hitlerovými nacisty) a místo loga hnutí umístil logo hry Šťastných deset společnosti Sazka.

Server Lidovky.cz získal oficiální vyjádření společnosti Sazka, v němž firma požadovala po hnutí okamžité stažení plakátu. „Grafické ztvárnění loga se zcela shoduje se ztvárněním, které má SAZKA a.s. zaregistrováno jako ochrannou známku v rejstříku ochranných známek vedených Úřadem na ochranu průmyslového vlastnictví. (...) SAZKA a.s. nedala s použitím loga a názvu předmětné číselné loterie politickému hnutí Nezávislí pro Prahu 10 – hnutí pro lepší desítku souhlas. Používání loga Vaším hnutí je tedy protiprávní,“ stálo v dopise, pod kterým byl podepsán ředitel Sazky Robert Chvátal.

Server Lidovky.cz zprávu o tom, jak na domnělý plakát zareagovala společnost Sazka, vydal a ve spěchu jí neověřil u představitelů hnutí Nezávislí pro Prahu 10. Za chybu se Bohumilu Zoufalíkovi a Antonínu Panenkovi omlouváme.

Server Lidovky.cz zprávu po zjištění skutečného stavu věcí upravil. „Takhle ten plakát nikde nevisí. Je to fotomontáž,“ napsal serveru autor upraveného snímku (k vidění ZDE) Martin Malý.

Lidovky.cz