22. ledna 2016 15:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Europoslance Ransdorfa přijali v IKEM, údajně byl v bezvědomí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Miloslav Ransdorf mluví na tiskové konferenci 7. ledna ohledně tzv. švýcarské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloslav Ransdorf mluví na tiskové konferenci 7. ledna ohledně tzv. švýcarské... | foto: MAFRA

PRAHA Pražský Institut klinické a experimentální medicíny přijal poslance Evropského parlamentu Miloslava Ransdorfa, řekla mluvčí IKEM Veronika Velcová. Bližší informace o zdravotním stavu poslance ale nechtěla s ohledem na pacienta uvést. Podle serveru ParlamentníListy.cz byl Ransdorf v bezvědomí. Je diabetik a IKEM se specializuje právě na diabetologii či srdeční a cévní problémy.

„Tohoto pacienta jsme přijali,“ potvrdila Velcová. S jakými problémy byl dvaašedesátiletý politik přijat a jaký je jeho stav, ale mluvčí IKEM nechtěla upřesnit. Serveru ParlamentníListy.cz údajně zdroj z Ransdorfova okolí řekl, že byl poslanec v bezvědomí. Podle serveru Aktuálně.cz ho doma v bezvědomí našla jeho žena.

Ransdorf a Ukrajina

Ransdorf je od roku 1972 členem komunistické strany. Od začátku 90. let byl poslancem Federálního shromáždění ČSFR a později české Sněmovny. Od roku 2004 působí v Evropském parlamentu.

Nedávné zadržení v Curychu

Ransdorf a švýcarská banka:

V posledních letech čelil řadě problémů. Ransdorfa a tři Slováky zadržela loni v prosinci švýcarská policie v curyšské bance. Švýcarské státní zastupitelství proti nim vede trestní řízení kvůli majetkovým deliktům. Ransdorf, který kvůli případu pozastavil členství v levicové frakci Evropského parlamentu, odmítá, že se dopustil čehokoli nezákonného.

Ransdorf a dluhy

Ransdorfovo jméno se dříve objevovalo také v souvislosti s jeho milionovými dluhy, byla na něj dokonce uvalena exekuce. Své závazky prý ale v roce 2013 splatil. Pozornost poutaly i jeho dopravní nehody. Podle médií Ransdorf figuruje jako svědek (poškozený) v rozsáhlé kauze obchodníků s padělky děl světoznámých malířů. Poškozených v případu je více než desítka z České republiky i ze zahraničí.

Vizitka europoslance za KSČM Miloslava Ransdorfa:

Vzdělání:
Absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (1977).

Zaměstnání:
Přednášel dějiny filozofie, v letech 1984 až 1990 byl zaměstnancem Prognostického ústavu Československé akademie věd (ČSAV); do politiky vstoupil jako poslanec Federálního shromáždění ČSFR, v němž působil od června 1990 do konce roku 1992, v dolní komoře českého Parlamentu pak zasedal v letech 1996 až 2004, kdy získal mandát v Evropském parlamentu (EP); křeslo v EP Ransdorf obhájil v předloňských volbách, je místopředsedou výboru pro průmyslu, výzkum a energii EP.

Členství a funkce v politických stranách:
Členem komunistické strany je od roku 1972 (od roku 1990 KSČM); v letech 1993 až 2004 zastával funkci místopředsedy; v květnu 2004 neúspěšně kandidoval na předsedu strany; v EP pozastavil členství ve Skupině konfederace Evropské sjednocené levice a Severské zelené levice (GUE/NGL).

Ostatní:
- Loni v prosinci Ransdorfa a tři Slováky zadržela švýcarská policie v curyšské bance. Švýcarské státní zastupitelství proti nim vede trestní řízení kvůli majetkovým deliktům. Ransdorf, který kvůli případu pozastavil členství v levicové frakci Evropského parlamentu, odmítá, že se dopustil čehokoli nezákonného.

- Ransdorfovo jméno se dříve objevovalo v souvislosti s jeho milionovými dluhy, byla na něj dokonce uvalena exekuce. Své závazky prý ale v roce 2013 splatil. Pozornost poutaly i jeho dopravní nehody.

- Podle médií Ransdorf figuruje jako svědek (poškozený) v rozsáhlé kauze obchodníků s padělky děl světoznámých malířů. Poškozených v případu je více než desítka z ČR i ze zahraničí.

- Je autorem několika publikací, například Nové čtení Marxe (1996).

- Je ženatý, s manželkou Vlastou má dceru Anetu.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz